Близько 500 тисяч жителів окупованого Донбасу отримали російські паспорти ㅡ омбудсменка

ІНШЕ…

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в інтерв’ю «РБК-Україна».

Водночас за словами міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, паспорти РФ отримали понад 400 тисяч людей на Донбасі.

«Статистика постійно змінюється, вони заявляють одне, ми перевіряємо ㅡ інше. Але мінімум 400 тисяч є, це правда», ㅡ сказав він «Українській правді».

Денісова зазначила, що до отримання російських паспортів людей закликає окупаційна влада, щоб ті поступово віддалялися від України. Окрім того, бойовики тиснуть на місцевих жителів, постійно обмежуючи роботу КПВВ.

«…заборонили українську мову, ні навчання українською немає, ні якихось інформаційних джерел. Акти цивільного стану, які оформлені українською мовою, діятимуть лише до 2023 року. І ось людина не може отримати українську пенсію, а їй кажуть: ти можеш отримувати пенсію у нас, але ти повинна оформити російський паспорт.

За нашими підрахунками, 500 тисяч людей вже отримали російські паспорти, це величезна кількість. І це сприяє їх відриву все далі і далі від України», ㅡ каже омбудсменка.

Добавить комментарий