Британець відмовився евакуюватися з Афганістану без своїх 200 тварин. Але влада наполягає: головне ㅡ допомогти людям

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

52-річний Пол Фартінг відкрив свій притулок для тварин Nowzad Кабулі ще у 2007 році, після того, як на фронті врятував собаку. З того часу його організація опікувалась місцевими безпритульними тваринами.

Коли ж 15 серпня угрупування «Талібан» захопило країну, перед чоловіком постала складна проблема: як евакуювати усіх тварин. Усього в організації Фартінга налічується 60 котів, 149 собак, а також 68 афганців-співробітників, які за ними доглядають. Сам британець та персонал Nowzad могли вилетіти з країни, але для перевезення тварин потрібен був чартерний рейс. Окрім того, таліби не бажають пропускати афганців для евакуації.

У соцмережах Фартінг оголосив операцію «Ковчег» зі збору коштів та пошуків можливостей для вивезення тварин.

Однак все вийшло не так просто, як здавалося. Спершу Фартінга, його тварин та співробітників організації мав забрати приватний вантажний літак, орендований коштом зібраних пожертвувань. У Міністерстві закордонних справ Великої Британії погодили виліт літака з лондонського аеропорту Лутон до Афганістану. Але через проблеми з безпекою його скасували.

Потім планувалося, що для евакуації залучать літак із сусідньої країни. Але літак не міг приземлитися, поки Фартінга не пропустили б до аеропорту.У Twitter чоловік написав, що чекав на пропуск 10 годин та навіть звернувся до речників «Талібану».

Водночас міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес заявив, що міністерство може допомогти Фартінгу як громадянину потрапити в аеропорт, але не готове надавати пріоритет тваринам, а не людям у реальній небезпеці.

Після теракту біля аеропорту Кабула 26 серпня військові США змінили правила допуску людей, тож Фартінга та його команду попросили покинути територію.

«Ми пройшли через пекло, щоб потрапити туди, і нас повернули назад у пекло цих руйнівних вибухів», ㅡ написав Фартінг у Twitter.

Добавить комментарий