Британський суддя особисто переглянув RT і постановив, що пропагандистський канал РФ має виплатити £200 тисяч штрафу

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Про це йдеться в рішенні від 26 жовтня.

Суддя постановив, що RT у своїх сюжетах порушив принципи журналістики, і тому розглядав лише пропорційність покарання Ofcom. «Особисто переглянувши сюжети, можу сказати, що кожен із них був упереджений і незбалансований. Схоже, так зробили навмисне», — йдеться в рішенні.

Зрештою Джефрі Вос повністю відхилив скаргу RT на штраф у 200 тисяч фунтів стерлінгів і постановив, щоб телеканал виплатив її в повному обсязі. Там уже заявили, що штраф великий і його будуть оскаржувати в суді, щоб відстояти право на «новини з різними поглядами».

Штраф на RT Ofcom наклав у липні 2019 року. Йшлося про порушення правил мовлення в семи програмах: двох випусках новин, трьох програмах Crosstalk і двох — Sputnik. Там висвітлювали зокрема отруєння Сергія та Юлії Скрипалів, війну на Донбасі та зовнішню політику США.

Ofcom заявив, що витребує штраф із RT до завершення всіх юридичних процедур, тобто його оскарження мовником у суді. Водночас російський регулятор «Роскомнагляд» у 2019 році одразу після накладання штрафу RT оголосив про перевірку BBC — британського суспільного мовника.

Добавить комментарий