Білоруський режим визнав «екстремістським» заблокований ним же портал TUT.BY та всі пов’язані з ним ресурси

ІНШЕ…

Про це повідомила прессекретарка білоруського МВС Ольга Чемоданова.

У рішенні суду вказується, що TUT.BY, Zerkalo.io та їхні сторінки в соцмережах і месенджерах нібито є «майданчиком для пропаганди екстремістської діяльності». Тепер у Білорусі за репост цих ресурсів настає адміністративна відповідальність — аж до арешту.

Редакція Zerkalo.io заявила, що буде оскаржувати рішення суду, й закликала людей підтримати видання: читати його не забороняється, як і бути героєм матеріалу. Там також нагадали, що редакція видання перебуває за межами Білорусі.

Донедавна TUT.BY був одним із найпопулярніших інформаційних ресурсів Білорусі. Але після протестів 2020 року білоруський режим на чолі із самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком почав знищувати незалежні ЗМІ в країні.

Спершу в грудні 2020 року Економічний суд Мінська позбавив TUT.BY статусу ЗМІ через нібито публікацію неправдивої інформації. У міністерстві інформації Білорусі тоді заявили, що журналістські розслідування порталу шкодять державним інтересам.

Потім, 18 травня 2021 року, білоруські силовики офіси порталу TUT.BY у Мінську та регіонах, а також додому до кількох його редакторів. Затримали понад десяток співробітників видання — їх підозрюють у нібито ухиленні від сплати податків. Того ж дня міністерство інформації Білорусі заблокувало TUT.BY за запитом генеральної прокуратури.

У липні 2021 року команда видання оголосила про запуск порталу Zerkalo.io, який має діяти, поки в Білорусі не дозволять роботу TUT.BY.

Добавить комментарий