ВАКС конфіскував понад 1,2 мільйона гривень доходу з оренди жомової ями Киви. Гроші підуть у держбюджет

ІНШЕ…

Про це повідомили у ВАКС та САП.

Колегія суддів Вищого антикорсуду 13 серпня повністю задовольнила позовні вимоги прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та стягнула з Киви в дохід держбюджету України «необґрунтований дохід» в розмірі 1 252 236 гривень.

Як зазначають у САП, попри те, що Кива не є власником об’єкту нерухомості (жомової ями) та не має права щодо володіння, користування та розпорядження ним, він передав яму в оренду «суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності».

За оренду депутат отримав конфісковані 1,2 мільйона гривень та ще 10 тисяч гривень як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій.

Рішення ВАКСу ще може бути оскаржене в апеляції упродовж 30 днів з дня складання повного тексту рішення. Очікується, що його складуть та підпишуть 17 серпня 2021 року.

Що за жомова яма?

У липні 2020-го журналісти проєкту розслідувань Bihus.Info встановили, що у декларації Іллі Киви вказана жомова яма площею 400 квадратних метрів — це яма, яку використовують для відходів під час виробництва цукру з буряку. Кива начебто здавав цю яму в оренду.

Як переконалися журналісти Bihus.Info, місце, де розташована яма Киви, вже давно не використовується, а сама яма поросла бур’яном.

Орендарі ями на Полтавщині, вказані в декларації Киви, — ТОВ «Компанія «Сіквел»», що зареєстрована у Львові. У розмові із журналістами її представниця назвала причину оренди «комерційною таємницею». «Компанія «Сіквел»» фігурує в одному з кримінальних проваджень як фіктивна, зазначають розслідувачі.

Як розповіли у Bihus.Info, через рік після здачі жомової ями в оренду Кива продав її, за скільки — невідомо. Покупцем стала фірма «Укрзв’язокмонтаж», у якій Кива колись був директором і головним бухгалтером.

У коментарі Bihus.Info Кива заявив, що «нікому не продавав яму»

У жовтні 2020-го Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку декларації Киви. У травні цього року САП звернулася до суду з позовом про визнання необґрунтованим 1,2 млн грн доходу Киви з оренди ями.

Сам Кива тоді заявив, що здавав жомову яму в оренду абсолютно законно, сплачуючи податки з доходу, а вся інформація про майно була вказана в його щорічної декларації. За його словами, він уклав договори й платив усі передбачені законом податки, проте сам з подивом дізнався, що об’єкт уже йому не належить. Через це Кива подав до суду.

Добавить комментарий