Вакцину проти COVID-19 для України буде закуповувати міжнародна організація, а не держпідприємство «Медзакупівлі»

ІНШЕ…

Про це на брифінгу 15 січня заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Організація буде укладати контракти з компаніями на постачання вакцини після перемовин МОЗ, а також здійснювати логістичний супровід вантажів.

За словами Степанова, Crown Agents вже закуповує вакцини проти COVID-19 для інших країн, зокрема Великої Британії. Крім того, українське МОЗ співпрацює з організацією з 2015 року: вони закуповують медичні вироби й засоби, вакцини.

Згідно зі звітом Crown Agents за 2020 рік, організація закуповувала препарати та обладнання для хворих із туберкульозом, дітей з онкозахворюваннями, людям із ВІЛ, вакцини тощо. Закупівлі проводилися коштом бюджету МОЗ.

Чому замінили «Медзакупівлі»? Степанов запевняє, що через «неефективну роботу з точки зору організації та керівництва компанії».

Напруження між МОЗ та «Медзакупівлями»

Нещодавно директор держпідприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов заявив, що з вини міністра Степанова Україна уклала лише один контракт на постачання вакцини проти COVID-19. Оскільки міністр вимагав узгоджувати закупівлі вакцин проти COVID-19 із МОЗ.

Згодом у держпідприємстві зазначили, що через непогодження фінансового забезпечення з боку МОЗ із 1 січня вони не можуть приймати та розвозити ліки та медичні вироби, що закуплені за державними програмами МОЗ України. Це, зокрема, стосується засобів індивідуального захисту і товарів, що закуплені для протидії коронавірусу.

Жумаділов писав, що це не вперше МОЗ блокує фінансування підприємства. За його словами, очільник міністерства Максим Степанов перешкоджав роботі підприємства і торік.

Натомість Степанов усі заяви Жумаділова заперечував, і на своїх брифінгах він регулярно звинувачує очільника «Медзакупівель» «у підриві репутації України», у намаганні отримати популярність тощо.

Добавить комментарий