Вбивця молодшого брата Джона Кеннеді може вийти на свободу через 53 роки. Рішення підтримали двоє дітей загиблого

ІНШЕ…

Комісія з умовно-дострокового звільнення штату Каліфорнія підтримала умовно-дострокове звільнення Серхана Серхана — вбивці сенатора Роберта Ф. Кеннеді та молодшого брата Джона Кеннеді. Двоє синів загиблого підтримали звільнення, шестеро інших живих дітей — ні.

Про це повідомляє AP.

Серхана засудили за вбивство Роберта Ф. Кеннеді до смертної кари у 1969 році, але згодом покарання змінили на довічне ув’язнення. Чоловік 16 разів намагався домогтися умовно-дострокового звільнення, але його клопотання відхиляли.

Перед засіданням 27 серпня звільнення з в’язниці розглядали у 2016 році. Але тоді комісари дійшли до висновку, що Серхан не покаявся. Наразі ж члени комісії вважають, що чоловік змінився не лише з 1968 року, а й з 2016-го.

Зазначається, що Серхан упродовж 5 років бере участь у програмах, які вчать контролювати гнів та інші емоції.

«Минуло понад пів століття. Того молодого імпульсивного хлопця більше не існує… Сенатор Кеннеді був надією світу, і я заподіяв усім шкоду. Мені боляче усвідомлювати цей жахливий вчинок», — сказав Серхан.

Рішення не означає, що чоловіка одразу відпускають на свободу. Клопотання ще розглядатимуть упродовж трьох місяців, а потім направлять губернатору Каліфорнії, який і ухвалить остаточне рішення.

Якщо Серхана звільнять, він пів року повинен жити у спеціальному перехідному будинку, записатися на програму протидії зловживання алкоголю та пройти терапію.

Вбивство Кеннеді-молодшого

Роберт Ф. Кеннеді був сенатором від Нью-Йорка і братом президента Джона Кеннеді, якого вбили у 1963 році. Роберт Кеннеді був кандидатом у президенти від Демократичної партії. Його застрелили 6 червня 1968 року у готелі в Лос-Анджелесі після промови щодо на ключових виборах у Каліфорнії. Ще п’ятеро людей отримали поранення.

Серхан палестинець із Йорданії, його родина емігрувала до Сполучених Штатів, коли йому було 12 років. Чоловік визнав, що сердився на Кеннеді через підтримку Ізраїлю.

Його визнали винним у вбивстві, хоча сам Серхан каже, що не пам’ятає злочину. Він пробув за ґратами 53 роки, наразі чоловіку 77 років.

Після вбивства Кеннеді кандидатом у президенти від демократів став Г’юберт Гамфрі, на виборах він поступився республіканцю Річарду Ніксону.

Яка реакція на рішення комісії?

Дуглас Кеннеді, який був малюком на момент вбивства батька, сказав, що промова Серхана на засіданні комісії його розчулила. Він вважає, що чоловіка потрібно звільнити, бо він не загрожує іншим.

Інший син Роберт Ф. Кеннеді-молодший написав лист, у якому підтримав звільнення Серхана. Він сказав, що зустрівся з чоловіком у в’язниці й був зворушений, як він «плакав, стискав руки і просив пробачення».

Шестеро із дев’яти живих дітей Кеннеді були шоковані рішенням. Вони закликали губернатора Каліфорнії не підтримувати умовно-дострокове звільнення.

«Він забрав батька з нашої родини, і він забрав його в Америки. Ми не віримо, що цю людину рекомендують звільнити», — йшлося у їхній заяві.

Добавить комментарий