Вселенський патріарх Варфоломій та митрополит Епіфаній очолять літургію у Києві

ІНШЕ…

Про це повідомили у пресслужбі Православної церкви України (ПЦУ).

Початок богослужіння о 9:00. У ПЦУ закликали усіх враховувати заходити безпеки.

Напередодні, 21 серпня, о 10:00 також відбудеться урочиста зустріч і подячна молитва вселенського патріарха у Михайлівському Золотоверхому соборі з нагоди прибуття в Україну.

Нагадаємо, що ще у листопаді минулого року стало відомо, що вселенський патріарх Варфоломій приїде у Київ у серпні 2021-го на святкування 30 річниці Дня незалежності України.

Також зазначимо, зо відповідно до соцопитувань, 58% українців, які вважаються православними, відносять себе саме до Православної церкви України — це на 10% більше, якщо порівняти з 2020 роком. Крім того, до ПЦУ віряни ставляться найбільш позитивно з-поміж усіх православних церков в Україні.

Хто такий вселенський патріарх Варфоломій?

5 січня 2019 саме він у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголосив автокефалію новоствореної Православної церкви України.

Варфоломій є Константинопольським патріархом. Саме його попередник заснував після хрещення Київської Русі у 988 році Київську митрополію.

Вперше Варфоломій відвідав Україну у 1997 році. Другий візит відбувся до Києва з нагоди святкування 1020-ї річниці хрещення Київської Русі у 2008 році.

Восени 2020 року президент України Володимир Зеленський запросив патріарха відвідати Україну і згодом Варфоломій прийняв це запрошення. 

Добавить комментарий