Вчені заявили, що більшість мікропластику з’явилася в Північному Льодовитому океані через прання одягу

ІНШЕ…

Відповідне дослідження опублікували в Nature Communications.

Науковці у 2016 році зібрали зразки води на 71 ділянці у європейській та північноамериканській частині Арктики, а також на Північному полюсі. Зразки брали на глибинах від трьох до восьми метрів, а також на глибині 1 015 метрів з моря Бофорта на північ від Аляски та Канади.

Вони встановили, що в середньому на один кубічний метр океанічної води припадає 40 частинок мікропластику, з них 92,3% — мікропластикові волокна, з яких 73,3% — поліестер. Крім того, вчені помітили, що у східній частині Арктики майже втричі більше мікропластикових волокон, ніж на заході. Вони припускають, що волокна «подорожують» дуже далеко від місця, звідки вони потрапили в океан. Наприклад, волокна з Нью-Йорка не залишають у водах Нью-Йорка, а переміщаються далі на схід Північного Льодовитого океану.

Звідки ж з’являються ці волокна? На думку вчених — через домашнє прання одягу. За їхніми підрахунками, лише один предмет одягу може виділяти мільйони мікропластикових волокон. Зокрема у Канаді та США щороку через стічні канали в океан потрапляє 878 тонн волокон.

Що таке мікропластик?

Це частинки розміром менше ніж п’ять міліметрів, які є результатом деградації пластикових предметів, що перебувають у довкіллі. Частинки мікропластику можуть потрапити з довкілля до живих організмів.

Добавить комментарий