Відомі екологи приїдуть в Ірпінь: дискусія про збереження заплави р. Ірпінь у складі Смарагдової мережі

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

4 вересня 2021 року з 14:00 по 16:45 в Ірпені пройде дискусія відомих екологів в рамках екофестивалю “Zaplava Fest” покликаний сприяти збереженню заплави р. Ірпінь у складі Смарагдової мережі.

4-5 вересня 2021 року в місті Ірпінь пройде екофестиваль «Zaplava Fest». Фестиваль відбудеться безпосередньо на заплаві річки Ірпінь поряд з Романівкою. Мета організаторів екофестивалю привернути увагу екологів та громадськості до проблеми забудови заплави річки Ірпінь, знищення особливо цінних, з екологічної точки зору, земель, до загрози вимирання представників унікальної флори та фауни Ірпінської заплави та Романівського болота. Підвищити екологічну свідомість жителів та сприяти збереженню нашої заплави у складі Європейської Смарагдової мережі.

Смарагдова мережа (Emerald Network) мережа природоохоронних територій, створена задля збереження видів та оселищ, які потребують охорони на загальноєвропейському рівні. Розробка Смарагдової мережі України розпочалася у 2009 році і триває досі. Наразі Смарагдова мережа в Україні включає близько 12% території країни, у тому числі чимало українських лісів.

Відомі екологи-спікери екофистивалю “Zaplava Fest” проведуть 3 дискусії з 14:00 по 16:45 і розглянуть питання:

Як зберегти Смарагдову мережу

14.00 – 14.45 Як зберегти смарагдову мережу (Валентин Щербина – віце-президент Професійної асоціації екологів України, Олексій Василюк/Віталій Падалка, Леся Василенко, Анастасія Драпалюк, Діна, представник облради, Юля Маклюк – модератор).

Валентин Щербина – віце-президент Професійної асоціації екологів України, еколог Національної поліції України.

Олексій Василюк – український еколог, співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології НАН України, голова і співзасновник громадської організації «Ukrainian Nature Conservation Group».

Леся Василенко – член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Анастасія Драпалюк – начальниця відділу з питань охорони та використання природно-заповідного фонду, ведення державного кадастру Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міндовкілля.

Юлія Маклюк – екологиня та креативна підприємиця. Незалежна консультанка з екологічного управління. Власниця студії екокераміки.

Розумне поводження з відходами

15.00 – 15.45 Розумне поводження з відходами ( ПП Рада Наталя Семко – Голова Ради правління Екологічного підприємства “Рада” Голова правління ГС «Українська Ресайклінг Асоціація» Ірина Пустовіт, Ольга Філь (Україна без сміття), модератор – Тамара Буренко – депутат Ірпінської міської ради, голова комісії ЖКГ, енергетики, промисловості, транспорту, побутового обслуговування).

Тамара Буренко – депутатка Ірпінської міської ради, голова комісії ЖКГ, промисловості, енергетики, транспорту, побутового обслуговування.

Ірина Пустовіт – екологиня, кандидат наук, випускниця ZeroWaste Academy, пластунка. Автор екоказочок про Компостика.

Наталія Семко – голова Ради правління Екологічного підприємства “Рада”. Голова правління ГС “Українська Ресайклінг Асоціація”.

Ольга Чернявська – кураторка освітніх проектів ГО Україна без сміття.

Чому важливо зберегти екосистему заплави?

16.00 – 16.45 Чому важливо зберегти екосистему заплави? (модератор – Наталя Зіневич, Андрій Хрутьба, Ірина Пустовіт)

Наталія Зіневич – історикиня, член квартального комітету ОСН Романівка, медіаменеджерка ГО Зелений Ірпінь, керівниця Медіашколи Інформагенції Погляд.

Андрій Хрутьба – еколог, представник Нацпарку Голосіївський.

Ірина Пустовіт – екологиня, кандидат наук, випускниця ZeroWaste Academy, пластунка. Автор екоказочок про Компостика.

Деталізована програма обох днів екофесту Zaplava Fest.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що у перші вихідні вересня у Романівці, що біля Романівського джерела (вул. Донецька, 18, м. Ірпінь) відбудеться ZAPLAVA FEST – екофестиваль в Ірпені.

Також ми інформували, що забудова заплави річки Ірпінь загрожує екологічною катастрофою: про це говорили на засіданні громадської ради при Держводагентстві України.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.

Добавить комментарий