В Австрії та Німеччині поступово відмовляються від виразу «їзда по-чорному» у транспорті через расизм

ІНШЕ…

Про це повідомляє Berlin Zeitung та The Locals.

Віденський перевізник Wiener Linien заявив, що поступово уникає терміна «їзда по-чорному». Державна компанія «Австрійські федеральні залізниці» заявила, що також відмовлятиметься від цього терміну.

Натомість будуть вживати вираз Fahrgästen ohne gültiges Ticket — перекладається як «пасажири без дійсного квитка». У Wiener Linien також кажуть, що «вже давно» використовують цей термін, однак освітньої кампанії не проводили.

Крім того, уникати «їзди по-чорному» вирішили й у деяких містах Німеччини. Берлінська транспортна мережа у майбутньому утримається від використання такого виразу у рекламі. Там пояснили, що не використовують вислів «їзда по-чорному» з 2017 році і наразі їм не доведеться змінювати будь-які рекламні оголошення. Однак у компанії не виключають, що працівники можуть продовжити використовувати вислів під час спілкування між собою.

Натомість Мюнхенська транспортна компанія донедавна продовжувала розвішувати плакати зі словом Schwarzfahren. Нещодавно в автобусах, трамваях та потягах були написи «Їзда по-чорному коштує 60 євро», наразі ж вивіски змінили на «Чесно їхатимеш довше». У компанії так хочуть наблизитися до «більш сучасного спілкування».

Добавить комментарий