В аеропорту Кабула внаслідок тисняви або пострілів загинули люди — ЗМІ

ІНШЕ…

Про це повідомляє Reuters, TOLOnews та BBC.

Свідки розповіли BBC, що принаймні двоє цивільних людей загинули, коли тисячі людей збиралися в аеропорт, щоб покинути країну. Про загибель цивільних пише й TOLOnews, але їхню кількість не вказує

За даними Reuters, загинули принаймні 5 людей. Очевидці розповіли, що бачили, як вивозять тіла людей. Проте незрозуміло, що стало причиною смерті: тиснява чи вогнепальні поранення. Офіційно про загибель людей в аеропорту не повідомляли.

В аеропорт Кабула з’їжджаються тисячі людей з надією виїхати з Афганістану після приходу до влади «Талібану». Комерційні рейси скасовані, польоти здійснюють військові літаки.

На летовищі триває хаос та паніка. Американські військові повідомляли, що здійснили попереджувальні постріли, щоб заспокоїти натовп.

Що відбувається в Афганістані?

З травня 2021 року в Афганістані тривають активні воєнні дії. Вони почалися після оголошення США про виведення військ з Афганістану, де ті перебували понад 20 років: спершу — для стримування «Талібану» й боротьби з терористами, які здійснили напади на США, потім — для укріплення безпеки країни.

Виведення американських військ є передумовою початку мирного процесу, про який сторони в Афганістані домовилися ще в лютому 2020 року за посередництва США. Згідно з умовами тієї угоди, після виведення іноземних військ з Афганістану таліби й Кабул повинні були розпочати внутрішній діалог для політичного розв’язання свого протистояння.

Уряд Афганістану побоювався, що відсутність американських військ у країні розв’яже руки «Талібану» й призведе до поступового захоплення країни бойовиками, що, власне, і сталося. Водночас США не раз запевняли, що продовжать підтримувати афганські війська матеріально та фінансово.

15 серпня таліби захопили Кабул, увійшли в президентський палац і планують найближчим часом оголосити про створення Ісламського Емірату Афганістан. Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу. А президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни.

Добавить комментарий