В аеропорту Кабула паніка й хаос, коли люди намагаються виїхати з Афганістану. Пролунали попереджувальні постріли

ІНШЕ…

Про це повідомляє The Guardian та BBC.

Так, доступ до Міжнародного аеропорту Кабула імені Хаміда Карзая можливий лише через блокпости талібів. Усі комерційні рейси були призупинені, лише військові літаки могли здійснювати польоти.

У соцмережах публікують відео того, як тисячі людей, зокрема родини з дітьми, потрапляють у будівлю терміналу аеропорту. Люди також вибігли на злітно-посадкову смугу.

Тоді американські військові здійснили попереджувальні постріли в повітря, щоб заспокоїти натовп, який направлявся до літаків.

«Натовп вийшов з-під контролю. Постріли здійснили для того, що розрядити хаос», — цитує BBC чиновника.

Що відбувається в Афганістані?

З травня 2021 року в Афганістані тривають активні воєнні дії. Вони почалися після оголошення США про виведення військ з Афганістану, де ті перебували понад 20 років: спершу — для стримування «Талібану» й боротьби з терористами, які здійснили напади на США, потім — для укріплення безпеки країни.

Виведення американських військ є передумовою початку мирного процесу, про який сторони в Афганістані домовилися ще в лютому 2020 року за посередництва США. Згідно з умовами тієї угоди, після виведення іноземних військ з Афганістану таліби й Кабул повинні були розпочати внутрішній діалог для політичного розв’язання свого протистояння.

Уряд Афганістану побоювався, що відсутність американських військ у країні розв’яже руки «Талібану» й призведе до поступового захоплення країни бойовиками, що, власне, і сталося. Водночас США не раз запевняли, що продовжать підтримувати афганські війська матеріально та фінансово.

15 серпня таліби захопили Кабул, увійшли в президентський палац і планують найближчим часом оголосити про створення Ісламського Емірату Афганістан. Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу. А президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни.

Добавить комментарий