В МЗС України спростовують свою ж заяву про «захоплений літак» у Кабулі. Кажуть, що громадян заплановано повернули

ІНШЕ…

Ніколенко повідомив нам, що інформація про «захоплений літак», яку тиражують деякі ЗМІ, не відповідає дійсності.

За його словами, всі літаки, які залучала українська влада для евакуації громадян з Афганістану, безпечно повернулися до України. Вже були три евакуаційні рейси, які вивезли 256 людей.

Речник МЗС каже, що Євгеній Єнін загалом пояснював безпрецедентний рівень труднощів, з якими доводилося стикатися дипломатам, щоб витягти українців.

«Маємо розуміти, що ситуація в аеропорту наближена до хаосу, багато людей намагаються зачепитися хоча б за якусь можливість залишити країну. Потрібно було забезпечити, щоб необхідні люди сіли на необхідний літак в безпечних умовах, і далі безпечно повернулися додому», — пояснив Ніколенко.

Він також уточнив, що МЗС залишається на зв’язку з українцями, які продовжують залишатися в Афганістані. Відомство зараз пропрацьовує можливі безпечні шляхи їхньої евакуації. 

Хто казав про «захоплений літак»?

Про це заступник міністра закордонних справ Євген Єнін вчора, 23 серпня, розповів «Громадському радіо».

«Минулої неділі наш літак захопили інші люди. У вівторок у нас фактично вкрали літак — він вилетів в Іран із невідомою групою пасажирів на борту замість того, щоб вивезти українців», — розповів він.

За словами Єніна, наступні три спроби з евакуації українців теж не були вдалими, бо їм не вдавалося потрапити на територію аеропорту.

Також заступник глави МЗС зазначив, що протягом останнього тижня вся дипломатична служба на чолі з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою працювала у режимі «краш-тесту».

Що відбувається в Афганістані?

Після оголошення про виведення військ США й НАТО з Афганістану у травні 2021 року там почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. Президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об’єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.

Зрештою, 19 серпня «Талібан» оголосив про створення «Ісламського Емірату Афганістан». Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу.

Після виїзду Гані віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех заявив, що за конституцією саме він тепер є очільником країни. Салех, за даними ЗМІ, наразі збирає коаліцію, що протистоятиме владі «Талібану» в Афганістані, у північній провінції Панджшер, яка єдина не визнала владу «Талібану».

Таліби, які вже правили Афганістаном у 1996-2001 роках, обіцяли не відновлювати сувору систему шаріату за середньовічним зразком. Проте люди на місцях стверджують, що це не так. ЗМІ повідомляють про померлих на акціях протесту, що відбувалися від 16 серпня. Західні країни спішно евакуюють своїх громадян та афганців з Афганістану.

Добавить комментарий