В Україні зареєстрували вакцину AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї

ІНШЕ…

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він запевняє, що Україна очікує 367 тисяч доз препарату, виготовленого у Південній Кореї, у межах ініціативи COVAX вже 22 квітня.

«Частину партії залишимо для щеплення другою дозою тих громадян, яких вже вакцинували CoviShield, решту — для першого щеплення», — зазначив Степанов.

Міністр також нагадав, що вакцини CoviShield та AstraZeneca є ідентичними. Так, шведсько-британську вакцину виробляють одразу декілька компаній: AstraZeneca-SKBio у Південній Кореї, та Інститут сироватки крові в Індії. Обидві версії вакцини до використання схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я.

Згідно з останнім дослідженням у The Lancet, ефективність вакцини становить 76% з 22 по 90 день після введення першої дози: рівень антитіл зберігається упродовж цього періоду з мінімальним зниженням. Ефективність вакцини становить 81,3%, якщо друге щеплення зробили через 12 тижнів або пізніше. Водночас ефективність вакцини становила 66,7%, якщо інтервал між двома дозами лише 14 днів. Саме тому в Україні інтервал між двома щепленнями цієї вакцини збільшили до 90 днів.

Добавить комментарий