В Україні 17 січня обирали мерів трьох міст. Скільки людей прийшли голосувати і чи були порушення?

ІНШЕ…

У неділю, 17 січня, відбулися повторні вибори голів трьох міст — Борисполя й Броварів на Київщині та Новгорода-Сіверського на Чернігівщині. У Броварах також переобирали депутатів міської ради.

У Борисполі й Новгороді-Сіверському повторні вибори призначили після смерті обраних мерів від коронавірусної хвороби — Анатолія Федорчука й Олега Бондаренка відповідно. У Броварах же перевибори призначив суд через численні порушення під час голосування. За результатами голосування 25 жовтня 2020-го перемогу здобував чинний мер Ігор Сапожко.

Уже із самого початку голосування спостерігачі Руху «ЧЕСНО» повідомляли про порушення в Броварах і Борисполі — приховану агітацію за одного з кандидатів. Були й курйозні випадки.

А ближче до вечора в Броварах поліція виявила ознаки «сітки» — тобто масового вкидання голосів за одного з кандидатів. Пізніше правоохоронці повідомили про затримання п’ятьох жителів Києва, які «незаконно змінили місце реєстрації» для голосування на виборах.

Загалом же на Київщині поліція склала 32 адміністративні протоколи за порушення на виборах — передусім фотографування бюлетенів — і зазначили, що волевиявлення відбулося «без грубих правопорушень». У Новгороді-Сіверському правоохоронці склали лише один адмінпротокол — через агітацію на дільниці.

За даними Центральної виборчої комісії, станом на 20:00 явка в Броварах склала 43,02%, в Новгороді-Сіверському — 41,48%, а в Борисполі — 30,15%. Результати виборів мають оголосити до 29 січня.

Перелік кандидатів, які брали участь у повторних виборах, можна переглянути за цими посиланнями: Новгород-Сіверський; Бориспіль; Бровари.

Добавить комментарий