В уряді обіцяють покінчити зі «старими маршрутками»: зробити їх інклюзивними та запровадити електронну оплату

ІНШЕ…

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Він каже, що ухвалення документу допоможе «закінчити зі старими маршрутками у міському транспорті».

Пропонується зокрема закуповувати транспортні послуги через систему ProZorro. Також хочуть запровадити систему, коли міста самі визначають ціну та платять перевізникам за кілометри, які ті проїхали.

«Цим ми закінчуємо дискримінацію пільговиків, бо перевізник вже отримує гроші за кілометри. Ключове слово — кілометри, а не “зібрані гроші з пасажирів”», — наголошує Криклій.

Він додає, що такий підхід дасть можливість вимагати від перевізників також встановлення трекерів та валідаторів для електронної оплати.

У законопроєкті йдеться також про рівний доступ до громадського автомобільного транспорту для всіх: транспорт має бути пристосованими для перевезення людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, мати зовнішнє звукове інформування про номер і кінцеву зупинку маршруту, а також звукове та візуальне інформування всередині салону.

«Ухвалення цього законопроєкту дасть можливість нарешті вимагати від перевізників якості та залишити в минулому старі та розвалені автобуси», — каже міністр.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.

Добавить комментарий