В ці хвилини! Гончаренко в шоці – прямо на зустрічі. Зеленський влетів – посадити! За грати їх. Почалось

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Нардеп Олексій Гончаренко відкрив 18 Гончаренко-центр в Олешках, що на Херсонщині. На відкриття він запросив й голову ОТГ Євгена Рищука.

Останнього активісти пов’язують з нападом на активістку Катерину Гандзюк. Про це написала Катерина Мола у фейсбуці.

“…Відкриває центр імені себе і дуже радіє, що на відкриття цього центру прийшов вбивця і психопат, на чиє замовлення відморозки облили дівчину літром сірчаної кислоти”, – написала Катерина Мола.

Після того, як голові Херсонської облради Владиславу Мангеру в справі Гандзюк вручили підозру, то Рищука відсторонили від посади, а потім звільнили.

У 2020 році Євген Рищук переміг на виборах глави Олешківської об’єднаної територіальної громади на Херсонщині.

Отож що відомо, про ймовірну причетність Євгена Рищука до замовлення Гандзюк:

Слідство вважає, що замовником вбивства Гандзюк є голова Херсонської облради Владислав Мангер. Посередником справи – Олексій Левін. Вони перебувають під вартою з 2020 року.

Євген Рищук тоді був заступником голови Херсонської облдержадміністрації.

Громадські активісти вважають саме Рищука причетним до нападу. Зокрема, батько загиблої Віктор Гандзюк також назвав його одним із замовників.

Сам Рищук ймовірну провину заперечує. Під час допиту зазначав, що “не знав Катерину Гандзюк, вона була йому нецікава, не мав із нею конфліктів, а також конфліктів з її оточенням”. Казав також, що йому невідомо, хто міг замовити напад, але він до цього не причетний.

Доказом причетності Рищука стало зізнання Олексія Левіна, який теж є фігурантом справи. У 2020 році в інтерв’ю він сказав, що Рищук “просив покарати Гандзюк”.

Він уточнив, що не впевнений у тому, що Рищук є співучасником нападу. Однак Левін заявив, що точно знає, що Гандзюк перешкоджала його роботі.

В свою чергу, президент Володимир Зеленський у 2020 році заявляв:

За мою каденцію люди, які вбили, посаджені. Є питання – хто замовив? У нас є на це відповіді. Ми знаємо, хто замовив. Зараз ця справа повністю передана до суду. Суд, я впевнений, дасть справедливий вирок, і замовники, не замовник, а замовники сядуть за ґрати, – наголосив Зеленський.

Президент зазначив, що влада тиснути на суд не буде, проте простежить за тим, щоб вирок був справедливим.

Зазначимо, 17 червня цього року Катерина Гандзюк мала б святкувати своє 36-річчя.

До дня народження херсонської активістки Катерини Гандзюк, активісти провели акцію під стінами Міністерства внутрішніх справ, де запалили фаєри. Напередодні Катерині мало би виповнитись 36 років.

Біля МВС активісти вимагали притягнути до відповідальності правоохоронців, причетних до саботажу слідства в перші місяці після нападу і покриванні злочинців. Рік тому в цій справі було затримано ключового обвинуваченого у організації злочину – колишнього голову Херсонської облради Владислава Мангера. Він під вартою. Також в СІЗО залишається експомічник депутата облради Олексій Левін.

Пятеро безпосередніх виконавців вбивства відбувають покарання, їм призначено від 3 до 6,5 року позбавлення волі.

Добавить комментарий