В Іспанії компанію звинувачують у висушуванні водосховищ під час посухи. Так вона заробила на вищих цінах на електрику

ІНШЕ…

Про це повідомляє 20minutos.es.

Іспанська влада стверджує, що Iberdrola — другий найбільший виробник електроенергії в країні — на кілька тижнів осушив дамби гідроелектростанцій у муніципалітетах Самора і Касерес. Так компанія виробила дешеву електрику, яку продавала за рекордно високими цінами.

Дії Iberdrola міністерка з питань екологічного переходу Тереза Рібера в етері іспанського «6 каналу» назвала «скандальними». «Вода — це вичерпний ресурс, який однаково важливий як для добробуту сімей та економіки, так і для виробництва електрики», — наголосила вона.

Рібера водночас визнала, що Iberdrola не порушила закону: компанії дозволили використати для осушування водосховищ певний фіксований об’єм води незалежно від пори року. А втім, дії виробника вона назвала «безвідповідальними».

В Іспанії тариф на електроенергію розраховується щодня на свого роду аукціоні. «Базовою» є ціна найдешевших джерел — атомної та відновлюваної енергії, а від неї відштовхуються гідро- і теплові електростанції. Таким чином, чим більша потреба в електроенергії, тим більшу ціну за неї можуть вимагати виробники.

У суботу, 14 серпня, в Іспанії зафіксували попередньо температурний рекорд — 47,2 градуса за Цельсієм. На тлі рекордної спеки й збільшеного використання кондиціонерів вартість електроенергії з 9 серпня була рекордно високою.

Приміром, 14 серпня тариф становив 114,63 євро / МВт-год, тоді як у 2020 році цього ж дня ціна становила 36 євро / МВт-год. Таким чином, зростання склало 212%. На цьому тлі іспанський уряд розглядає можливості приборкання ринку.

Приміром, Тереза Рібера запропонувала створити державну компанію, яка б контролювала гідроелектростанції країни, які уряд наразі віддав під концесію. Її термін має спливти за 10 років.

Добавить комментарий