Гігантську сейшельську черепаху вперше спіймали під час поїдання тварини. А до того вважалося, що цей вид є травоїдним

ІНШЕ…

Дослідникам вперше вдалося зафільмувати як гігантська черепаха з Сейшельських островів їсть інших тварин. Раніше вважалося, ці черепахи є виключно травоїдними.

Своє відкриття дослідники з Великої Британії та Сейшельських островів опублікували у виданні Current Biology. Відео того, як гігантська черепаха їсть пташеня змогла записати Анна Зора з Фонду острова Фрегат.

Це відео записали ще у липні 2020 року. На ньому видно, як гігантська черепаха переслідує пташеня, а після того, затиснувши щелепи навколо його голови, за один укус вбиває його.

Ця черепаха є представником виду Aldabrachelys gigantea ㅡ одного з найбільших видів черепах на Землі, який водиться на Сейшельських островах. Окрім того, що панцир цих черепах може перевищувати 100 сантиметрів завдовжки, середня вага самців маже сягає 250 кілограмів. До того ж ці тварини є надзвичайними довгожителями: у середньому вони живуть близько 150 років.

Ілюстративне фото. Сейшельські гігантські черепахи

Фото:

Wikimedia Commons

Наразі на острові Фрегат, який входить до Внутрішніх Сейшельських островів, налічується близько 3 тисяч таких черепах. Окрім того, сусідами черепах стала колонія з 265 тисяч .

Доктор Джастін Герлах з Кембриджського університету заявив, що це відео показує «абсолютно несподівану поведінку, яку ніколи раніше не бачили у диких черепах».

До цього черепах вже помічали за тим, як вони їдять залишки тварин, кістки та панцирі равликів, щоб отримати білок. Але це вважалося «умовним», оскільки вони не вбивали інших заради їжі.

Ілюстративне фото. Сейшельська гігантська черепаха

Фото:

Wikimedia Commons

На думку науковців, нова мисливська характеристика у цих черепах сформувалася саме через пташок, які гніздяться поруч. Малі пташенята часто випадають з гнізд, тож цілком можливо, що черепахи призвичаїлися харчуватися ними та іншими рештками тварин на землі.

До того ж більшість здобичі, яку потенційно могли б вполювати черепахи, занадто швидко рухається, тож тварин ніколи не помічали за активним полюванням. На Галапагоських і Сейшельських островах гігантські черепахи є найбільшими травоїдними тваринами та поїдають до 11% усієї рослинності.

На думку Герлаха, сусідство крячок та черепах на острові створило незвичні умови, за яких у черепах розвинувся новий тип поведінки, який може навіть стати еволюційним.

читайте також

Добавить комментарий