Депутат Шахов не згадав у декларації цивільну дружину та оформлену на неї нерухомість і бізнес — «Схеми»

ІНШЕ…

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

За допомогою світлин у соцмережах журналісти встановили ім’я цивільної дружини Сергія Шахова — це Інна Журба. Вона з’являється на кількох фотографіях, які публікував сам депутат. Під одним із фото з нею був підпис: «Освятили пасочки всією родиною! Зі святом всіх!».

Як з’ясували журналісти, на Інну Журбу записаний маєток у котеджному містечку на Київщині «Сонячна долина» площею понад 600 квадратних метрів. Його адреса фігурувала в новинах про хворобу депутата Шахова на COVID-19 у березні 2020 року.

«Саме тут, у Романкові проживає народний депутат, який першим серед українських парламентарів захворів на коронавірус», — було вказано у довідці начальника Обухівського відділу поліції, опублікованій у медіа.

Пізніше сам Шахов публічно підтвердив, що захворів і розповів про дружину. Зазначив, що тести підтвердили її хворобу. Згодом в іншому інтерв’ю парламентар зауважив, що дружина «хворіла всього-на-всього два дні».

Ну от, є дружина, що не так?

Журналісти зауважують, що у розділі «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування» в декларації депутата Сергія Шахова за 2020, як і в попередні роки, немає відомостей про його цивільну дружину. І, відповідно, — у звітності немає інформації про її грошові активи, доходи та майно. Зокрема, і згаданий будинок у «Сонячній долині».

За даними реєстру речових прав на нерухоме майно, Інна Журба володіє у цьому містечку ще одним великим котеджем — площею 1 330 квадратних метрів. Також у її власності є 27 земельних ділянок на Київщині загальною площею майже 113 гектарів.

Розслідувачі вказують, що у травні 2020 Інна Журба також стала власницею 8 квартир і 8 паркомісць в елітній багатоповерхівці на Печерську. Квадратний метр площі у цьому будинку коштує понад 2000 доларів.

«Якщо підрахувати орієнтовну вартість квартир та паркомісць, сумарно Інна Журба мала б викласти за цю елітну нерухомість майже мільйон вісімсот тисяч доларів — тобто, 48 мільйонів гривень. Чи мала вона для цього достатньо власних коштів?», – йдеться у розслідуванні.

Згідно з реєстром юридичних осіб, Журба раніше була власницею у кількох компаніях, також досі співволодіє низкою фірм. Наприклад, у неї — 60% статутного капіталу у компанії з управління нерухомим майном у столиці «Центр да Вінчі».

І що, це порушення?

Неправдиві відомості у декларації — це порушення антикорупційного законодавства, що встановлюється перевіркою НАЗК або розслідуванням НАБУ.

«У нас фактично засобів примусу суб’єктів декларування до зізнання в тому, що він проживає з тією чи іншою особою, веде спільне господарство — немає», — заявив у коментарі «Схемам» очільник НАЗК Олександр Новіков.

Він пояснює, що підтвердити ці факти фахівці можуть, наприклад, якщо попросять матеріали в органів досудового розслідування. Це можливо у випадку, якщо вони проводять досудове розслідування за іншими фактами й встановлюють фактичне проживання.

За словами юристів, нині за недекларування дружини з мільйонними активами Сергій Шахов може отримати або штраф, або обмеження волі — з особливими умовами.

«Якщо різниця між задекларованими активами й реальними відомостями становить понад 9 мільйонів гривень, то санкцією може бути обмеження волі на строк до двох років. Ідеться про спеціальний заклад відкритого типу, в якому умови тримання значно м’якші, де особа може залишати цей заклад», — пояснив юрист «Центру протидії корупції» Антон Марчук.

Добавить комментарий