Доведеться затягнути пояси тугіше: восени українців чекає подорожчання популярних продуктів – що виросте в ціні

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Названо продукти, які восени стануть ще дорожчими

За підрахунками, солідна частина бюджету українців витрачається саме на покупку продуктів. Це при тому, що більшість українців намагаються економити й шукають в супермаркетах акції або порівнюють ціни та купують там, де вигідніше. Восени очікується новий урожай овочів. Але вже є принаймні два продукти, які восени можуть ще більше подорожчати, пише Сьогодні.

Причини подорожчання експерти називають все ті ж – погодні умови, продовольство в усьому світі дорожчає, а також зростають витрати на транспортування.

Якщо поки про новий врожай овочів судити трохи рано, то ось з рослинною олією ситуація ясна вже зараз. Вона, швидше за все, буде продовжувати дорожчати.

Не виключено, що 1 літр соняшникової олії досягне захмарної ціни – 70 грн. Так що посмажити млинці влетить “в копієчку”, адже доведеться розщедритися на 90% більше, ніж раніше.

І така ціна не пов’язана з рівнем врожаю, на ситуацію впливає попит на цей продукт у світі.

Економіст Євген Невмержицький зазначає, що виробникам соняшникової олії невигідно продавати її за меншою ціною на внутрішньому ринку, коли більше можна заробити на експорті.

Раніше в дефіциті була сіль, а тепер – цукор. Різко вгору ціна на цей товар пішла кілька тижнів тому. Швидше за все, люди стали активно займатися консервацією. Експерти вважають, що на цьому і вирішили заробити виробники цукру.

Також цілком ймовірно, що восени на 20% подорожчають яйця, м’ясо, а також молоко.

Вказується, що ціни на овочі та фрукти експертам поки складно прогнозувати, оскільки ще не почався сезон збору врожаю.

Проте з прогнозу експертів вже стає ясно, що ціни на рослинну олію, швидше за все, не впадуть. Якщо цукор ще стане дорожче, то консервація вийде дуже дорогий.

Добавить комментарий