Зарплата в 4 000 доларів для викладачів стане реальністю: міністр Шкарлет зробив заяву, кого це торкнеться

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У МОН України розповіли, хто з вчителів може розраховувати на 4 000 доларів заробітної плати

Про те, що такі суми зарплати цілком реальні, але тільки для певної категорії педагогічного складу, глава Міністерства освіти та науки, Сергій Шкарлет, повідомив у своєму Telegram-каналі.

Зокрема, подібний заробіток обіцяють виключно співробітникам університету, який має бути створений за ініціативою Президента України, і саме такий розмір заробітних плат пообіцяла команда майбутнього Президента, в період виборчої кампанії.

За словами Шкарлета, тепер Володимир Зеленський взяв під особистий контроль передвиборчі обіцянки, і вимагає, щоб викладачі, в так званому “університеті Президента”, все ж змогли отримувати по 4 000 доларів або навіть євро. Втім, у МОН вже попередили, що ці заробітні плати гарантовані не всім, навіть у такому виші.

Нагадаємо, що заробітні плати звичайним українським вчителям теж підняли, але не так, як передбачалося:

  • перше підвищення пройшло в січні поточного року – на 20 відсотків;
  • друге буде не раніше грудня 2021 – го року – на 9 відсотків.

І як можна помітити, до доходів викладачів в “президентському університеті” вчительським заробітним платам ще рости та рости.

Сергій Шкарлет пояснює розрив дуже просто: вчити в новому університеті повинні не прості українці, а ті, хто вже працює на аналогічних місцях в різних ВНЗ України, і тільки після проходження вимогливого конкурсу, вони зможуть стати “частиною професійного колективу інноваційного наукового проєкту президента”, а проявляти невдоволення таким рішенням, що гарантує тільки їм високу оплату трудової діяльності, щонайменше – дивно.

Джерело:mereza.org

Добавить комментарий