Захворюваність на малярію в Африці можна скоротити на 70%: що пропонують вчені?

ІНШЕ…

Дослідження опублікували у New England Journal of Medicine, передає BBC.

Малярія передається комарами, захворювання є однією з основних медичних проблем в Африці. Щороку від малярії помирають понад 400 тисяч людей, більшість смертей (67%) припадають на дітей до 5 років.

Британські вчені запропонували новий підхід до захисту дітей від захворювання. Вони досліджували, як зміниться рівень захворюваності, якщо маленьких дітей не лише вакцинувати проти малярії, а й давати їм профілактичні препарати, наприклад, у сезон дощів, коли комарі розмножуються.

У випробуванні, яке тривало три роки, взяли участь 6 тисяч дітей до 17 місяців у Буркіна-Фасо та Малі. Вчені кажуть, що результати дослідження навіть кращі, ніж вони очікували.

Що з’ясували вчені?

Щороку упродовж трьох років частина дітей отримувала вакцину проти малярії та профілактичні ліки. Перед сезоном дощів діти отримували додаткове щеплення. Вчені виявили, що у дітей, які отримали і щеплення, і профілактичні ліки, рівень захворюваності був нижчий за дітей, які отримали або вакцину, або ліки.

Серед дітей, які отримали вакцину й ліки, зафіксували 624 випадки малярії, 11 дітей потрапили з ускладненнями до лікарень, троє померли.

Серед такої ж кількості дітей, які отримували лише один із методів захисту, був 1 661 випадок захворювання, 37 госпіталізацій та 11 смертей.

Дітям вводили вакцину RTS, S, яка вбиває паразитів, що розмножуються в печінці. А протималярійні препарати вбивають паразитів в еритроцитах. За словами вчених, у дітей не виявили побічний реакцій на препарати.

Учасники дослідження продовжать отримувати ліки й вакцину або щось одне з цього до 5 років. Наступні результати випробування представлять у 2022 році.

Добавить комментарий