За 2020 рік голова КСУ Тупицький заробив понад 3,7 млн гривень. Місячна зарплата покриває відпочинок на віллі в Дубаї

ІНШЕ…

Про це Конституційний суд повідомив у відповіді на запит «Радіо Свобода».

Журналісти звернулися до КСУ по підтвердження інформації щодо відпочинку голови суду Олександра Тупицького в готелі Kempinski Palm Jumeirah в Об’єднаних Арабських Еміратах. Однак там зазначили, що не знають деталей щодо відпустки судді.

«Також інформуємо, що загальна сума нарахованого доходу (винагороди судді) Голови Конституційного Суду України Тупицького О. М. за 2020 рік складає 3 715 035,02 гривень. Середній розмір нарахованого йому доходу (винагороди судді) у 2020 році становить 309 586,25 гривень», ㅡ повідомили у КСУ.

Відпочинок Тупицького

Нагадаємо, раніше видання «Цензор.нет» опублікувало фото з відпочинку глави Конституційного суду України Олександра Тупицького у Дубаї. Як зазначало видання, вартість добової оренди вілли в готелі Kempinski Palm Jumeirah перевищує 300 тисяч гривень.

У пресслужбі Конституційного суду підтвердили, що Тупицький разом із дружиною та сином перебуває у щорічній відпустці з 6 по 13 січня. У суді наголошують, що вартість пакету послуг, наданого туристичним оператором на трьох людей, становить 242 116 гривень. У вартість туру входить авіапереліт в обидва боки, проживання у двокімнатному номері готелю, дворазове харчування, трансфер, страхування та вартість туристичного обслуговування.

А що з іншими суддями?

У Конституційному суді також заявляли, що в середньому один суддя КСУ вартує для держбюджету 254 тисячі гривень на місяць (і це тільки зарплата).

Так, за 10 місяців 2020 року на винагороду для одного судді витратили близько 2,5 мільйона гривень. Всього ж бюджет КСУ на рік складає 314,5 мільйона гривень. Окрім зарплат суддям, у ці витрати входять решта видатків на функціонування суду.

А чому така увага до Тупицького?

Окрім розкішного відпочинку, голова Конституційного суду Олександр Тупицький викликав інтерес суспільства через конституційну кризу в Україні, до якої він має безпосередній стосунок.

Розпочалося все з низки скандальних рішень Конституційного суду, після яких Офіс президента Зеленського і сам глава держави неодноразово заявляли про необхідність перезапуску КСУ.

Поштовхом для посилення протистояння між КСУ та ОП стала публікація журналістами «Схем» «плівок Тупицького» — вони свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього його викликали до Офісу генпрокурора. Тупицький не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.

Згодом Зеленський провів засідання Ради нацбезпеки і оборони, після якого відсторонив Тупицького від посади судді КСУ. Однак у самому суді такий указ глави держави вважають юридично нікчемним, а також пригрозили Зеленському відповідальністю.

Добавить комментарий