Зеленський попросив Меркель посприяти у пришвидшенні поставок вакцини від COVID-19 ㅡ ОП

ІНШЕ…

Про це повідомили в Офісі президента України.

У телефонній розмові Зеленський заявив Меркель, що «поява сертифікованих вакцин дає нам всім надію». Він обговорив з лідеркою Німеччини ситуації з епідемією коронавірусу в Україні, та заявив, що головним завданням наразі є захист найбільш вразливих категорій населення.

Водночас про будь-які конкретні домовленості між лідерами країн в Офісі президента не повідомляють.

Про що ще говорили?

Як зазначають в ОП, Зеленський проінформував Ангелу Меркель про ситуацію на Донбасі та наголосив, що режим припинення вогню «загалом дотримується, хоча й зі складнощами та провокаціями».

Водночас від початку «перемир’я» 27 липня 2020 року й до вечора 13 січня 2021-го включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 5 970 порушень режиму тиші, зокрема 2 586 вибухів, 736 невизначених боєприпасів, що пролетіли, 79 спалахи дульного полум’я, 54 освітлювальних ракет та щонайменше 2 515 черги й постріли.

Лише протягом 14 січня бойовики на Донбасі шість разів порушували «тишу», а один український військовослужбовець отримав поранення. Всього ж у 2020 році під бойових дій на Донбасі загинули 50 військових ЗСУ та ще 339 ㅡ отримали поранення, пише «Радіо Свобода» з посиланням на Міноборони.

Зеленський також заявив, що крім встановлення режиму припинення вогню, практично відсутній прогрес щодо інших аспектів мирного врегулювання, хоча Україна виконала всі домовленості, досягнуті на зустрічі «Нормандської четвірки».

«Обидві сторони визнали, що перемовини радників лідерів «Нормандської четвірки» 12 січня цього року в Берліні були непростими, але конструктивними. Україна та Німеччина очікують на наступні консультації 22 січня», ㅡ повідомили в ОП.

Окрім цього Зеленський запросив Німеччину долучитися до міжнародної платформи з деокупації Криму та запросив Меркель завітати до Києва з нагоди 30-ї річниці незалежності України.

Добавить комментарий