Зеленський створив конкурсну комісію для відбору суддів КСУ за квотою президента

ІНШЕ…

Відповідний указ оприлюднили на сайті глави держави.

Цей документ передбачає, що глава Офісу президента Андрій Єрмак має протягом десяти днів внести пропозиції щодо членів цієї конкурсної комісії.

Крім того, цей документ також передбачає, що попередній указ президента про створення комісії для відбору суддів Конституційного Суду від 4 жовтня 2017 року втрачає чинність.

Що цьому передувало?

У грудні 2020 року Зеленський відсторонив Тупицького від посади голови КСУ. У березні 2021 року глава держави також скасував укази президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду. У документі вказано, що зробили це «із метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».

Водночас за законом повноважень звільняти суддів КСУ у президента немає, це можуть зробити лише самі судді цього суду.

Нещодавно група народних депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини» звернулась до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.

Відсторонення Тупицького

Після грудневого указу про відсторонення Тупицького офіційною причиною називали кримінальну справу щодо нього. Зокрема журналісти програми «Схеми» опублікували «Плівки Тупицького», які свідчать, що очільник КСУ брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього його викликали до Офісу генпрокурора. Тупицький не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.

Конституційний Суд назвав указ Зеленського «юридично нікчемним». Тупицький неодноразово намагався потрапити у свій офіс, але його не пропускали співробітники Держохорони.

Добавить комментарий