Зйомки серіалу за мотивами «Володаря перснів» перенесуть з Нової Зеландії (де зняли всі фільми саги) до Британії. Чому?

ІНШЕ…

Про це 12 серпня повідомила пресслужба Amazon Studios.

Таке рішення компанія пояснила стратегією з «розширення бази виробництва й інвестування в студійні локації по всій Великій Британії».

У Новій Зеландії, однак, до березня 2022 року завершать дознімкування й постпродакшн першого сезону серіалу. А вже другий (так, Amazon зніматиме одразу два сезони «Володаря перснів») зніматимуть у Великій Британії — орієнтовно з січня 2022 року.

Британський міністр культури Олівер Даунден привітав рішення Amazon Studios. «Ми залучаємо на свою територію одні з найцікавіших кіновиробництв, що створить і забезпечить тисячі висококваліфікованих робочих місць», — написав він у Twitter.

У Новій Зеландії, навпаки, рішенням перенести знімкування були розчаровані, сказав міністр економічного розвитку Стюарт Неш. Він, проте, запевнив, що це не пов’язано з досвідом зйомок Amazon першого сезону.

А втім, один із працівників знімального майданчика на умовах анонімності розповів виданню Stuff, що на рішення вплинули суворі коронавірусні обмеження в Новій Зеландії, які ускладнювали виробництво серіалу. Ці заходи начебто були «великим шоком», сказало джерело.

Знімкування серіалу за мотивами «Володаря перснів» у Новій Зеландії почалося ще наприкінці 2019 року. Бюджет серіалу становитиме орієнтовно 1,43 мільярда доларів, що робить серіал найдорожчим в історії.

Як відомо, в Новій Зеландії знімалися трилогії за мотивами саги Толкієна — власне «Володар перснів» і «Гобіт», режисером яких виступив Пітер Джексон. Через це у 2001-2006 роках до країни приїхали на 700 тисяч туристів більше, ніж раніше.

Ще у квітні 2021 року влада Нової Зеландії погодила з Amazon Studios додаткові 5% рибейтів разом із 20%, які продакшн забезпечив собі раніше — це означало, що країна відшкодує Amazon чверть коштів, уже витрачених на виробництво (десь 465 мільйонів доларів).

Наразі відома лише дата прем’єри першої серії першого сезону серіалу за «Володарями перснів» — 2 вересня 2022 року. Amazon досі не представила ані тизеру, ані навіть назви. Відомо, що події серіалу розгортатимуться за тисячі років до тих, що змальовані у вже знятих трилогіях фільмів.

Добавить комментарий