Зник один із восьми круків лондонського Тауера. За легендою, якщо їх стане менше шести, фортеці й королівству — кінець

ІНШЕ…

Лондонський Тауер повідомив про зникнення одного із восьми своїх круків — птахів, які вважаються символом цієї фортеці. Існує повір’я, що коли птахів стане менше шести, це означає крах усього королівства.

Наглядач за круками Кристофер Скайф у розмові з BBC підтвердив, що протягом кількох тижнів не може знайти «королеву круків» Мерліну і вважає, що вона могла загинути. Птаха й раніше зникала на деякий час, але завжди поверталася.

Водночас Скайф запевнив, що в них є «запасний» крук на випадок, якщо щось станеться зі ще одним птахом. Крім того, Тауер уже кілька років намагається розводити круків самостійно, бо отримати їх деінде стає складніше.

Наглядач за круками лондонського Тауера Кристофер Скайф

Фото:

Tower of London / Twitter

Вас могло здивувати, чому деякі люди всерйоз покладають долю Великої Британії на кількість круків в одній із фортець. Це пояснюють легендою, яка зародилася ще в XVII столітті, за правління монарха Карла ІІ.

У 1675 році король призначив Джона Флемстида королівським астрономом (ця посада тоді лише з’явилася). Круки, які водилися неподалік, заважали Флемстиду спостерігати за небом, і він попросив Карла ІІ прогнати їх.

Вежа, де Джон Флемстид спостерігав за нічним небом. Саме там, схоже, йому й заважали круки

Фото:

Tower of London / Twitter

Але хтось сказав королю, що це принесе йому і всьому королівству невдачу — а країна тоді переживала не найкращі часи. І тому Карл ІІ видав королівський указ, згідно з яким у Тауері мали завжди бути шість птахів.

«А якщо птахи колись зникнуть, Тауер зітреться на порох і велика біда вразить королівство», — йшлося в указі. Відтоді в Тауері існує наглядач за круками, який стежить за виконанням цього королівського указу. Традиція, як не дивно, має своїх пошановувачів.

а ось тут більше про круків

Добавить комментарий