З Литви за новою програмою вилетів перший нелегальний мігрант з Іраку. Йому купили квитки та дали 300 євро

ІНШЕ…

Перший нелегальний мігрант, який потрапив у Литву з Білорусі, 12 серпня вилетів додому в Ірак. За новою програмою йому придбали квитки та заплатили 300 євро.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ Литви.

Громадянин Іраку незаконно в’їхав до Литви 20 червня і подав заяву про надання притулку. Але Департамент міграції вирішив не надавати йому притулку.

В іноземця були документи, що посвідчують особу, та у співпраці з офіційними органами він вирішив повернутися в Ірак, пояснюють у міністерстві.

Квитки йому придбали у співпраці з Європейським агентством прикордонної та берегової охорони Frontex. Також Литва заплатила іноземцю 300 євро. Найближчим часом ще 10 громадян Іраку та інших країн готуються виїхати з країни за новими правилами.

Так, на тлі міграційної кризи у Литві вирішили платити 300 євро нелегальним мігрантам, які хочуть повернутися додому, щоб прискорити їхній від’їзд. Гроші можна отримати лише один раз. Якщо людина знову опиниться в Литві, на отримання допомоги вона претендувати не зможе.

читайте також

З початку року литовсько-білоруський кордон нелегально перетнули 4 115 мігрантів, що в 50 разів більше, ніж за весь минулий рік. 

Більшість мігрантів — громадяни Іраку. З квітня 2021 року Департамент міграції відхилив 128 прохань про притулок, переважно від іракців.

21 липня президент Литви Гітанас Науседа підписав поправки до законодавства, які обмежують у правах мігрантів.

Загалом протягом останнього місяця до Литви прибули 2 453 людини — це майже у 33 рази більше, ніж минулого року, і в 66 разів більше, ніж у 2019 році.

Що передувало?

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ще наприкінці травня 2021 року у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну. Найбільше з цією проблемою стикнулася Литва. Ситуація загострилася з початку липня.

Тоді Лукашенко заявив, що з боку Литви нібито запустили безпілотник із каністрою з вибухівкою, яку вдалося знешкодити. Він додав, що «вони перейшли межі» і «ми не можемо їм пробачити».

2 липня уряд Литви оголосив про запровадження режиму надзвичайної ситуації через різке зростання кількості нелегальних мігрантів з боку Білорусі. Пізніше литовська влада також оголосила про будівництво стіни на кордоні з Білоруссю.

читайте також

Добавить комментарий