З початку 2021 року в Україні провели 48 операцій з трансплантації органів

ІНШЕ…

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Так, з початку січня 2021 року провели 37 трансплантацій нирки, 7 — печінки, 4 — серця. Ці 48 операцій провели у 13 центрах. Степанов також нагадав, що бюджет на розвиток системи трансплантації в Україні цьогоріч збільшили у 5 разів (раніше міністр уточняв, що цю суму збільшили зі 112 до 502 мільйонів гривень).

За даними МОЗ, у 2020 році в Україні зробили 118 трансплантацій органів: 8 — серця, 19 — печінки, 91 — нирки. Також тоді зробили 138 операцій з трансплантації кісткового мозку. Водночас у 2019 зробили 78 трансплантацій органів: 71 — нирки; 6 — печінки, 1 — серця.

Трансплантація в Україні

Операції з трансплантації органів в Україні стали можливими з квітня 2019 року, відколи набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.

У 2019-му в Ковелі вперше за 15 років трансплантували серце. Для операції пацієнта везли з Києва. 4 липня 2020-го у Львові провели потрійну операцію з трансплантації: пересадили серце та дві нирки. А наприкінці грудня львівські лікарі провели першу у західній Україні операцію з трансплантації печінки.

З 1 січня цього року відповідно до рішення уряду запрацювала Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин (ЄДІСТ), яка зіставлятиме перелік очікування пацієнтів та донорські органи.

У грудні 2020-го Степанов переконував, що завдяки цій системі Україна вже за три роки зможе досягти повної трансплантаційної незалежності, коли українцям не доведеться виїжджати за кордон для проведення операцій.

Добавить комментарий