Кабмін вніс станцію «Дуга» в Чорнобильській зоні до реєстру пам’яток

ІНШЕ…

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Команда його відомства ініціювала внесення «Дуги» до Держреєстру для подальшого її збереження. За словами Ткаченка, з часом об’єкти, що розташовані в Чорнобильській зоні, поступово руйнуються.

Міністр наголошує, що якщо ніяк це не вирішувати, зона з роками буде спустошуватися. А цього, мовляв, не можна допустити.

«Наша спадщина — не лише місцевість навколо електростанції. А й будівлі, що розташовані на її території. Тож зараз ми працюємо над визначенням інших об’єктів, які повинні бути частиною списку нерухомих пам’яток. Наша мета — запобігати знищенню, коли це можливо», — написав Ткаченко.

Він також зазначив, що внесення «Дуги» до реєстру збільшить шанси Чорнобильської зони потрапити до переліку ЮНЕСКО. Додає, що хоча «Дуга» і зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, об’єкт є однією з візитівок Зони та її символом.

Більше про «Дугу»

Це радянська загоризонтна радіолокаційна станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет. Вона випромінювала сигнал, який могли чути короткохвильові радіоприймачі в усьому світі. «Дуга» розташовується в межах 30-кілометрової зони відчуження навколо Чорнобильської АЕС.

Добавить комментарий