Кабмін підготував оновлений податок для українців: яких “сюрпризів” чекати в 2022 році

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Українці щорічно зобов’язані платити податки за автомобілі, які коштують понад 2,2 млн.грн., але з 2022 року доведеться платити і за машини від 1,2 млн.грн.

Відповідні зміни передбачає законопроект №5600, що пройшов перше читання у Верховній Раді.

Документ розробили в Кабміні. Мінекономіки щорічно оприлюднить список машин, які підходять під зазначену вартість. У перелік вноситься Рік випуску і марка автомобіля. Новий поріг дорівнює 200 мінімальних зарплат.

Згідно зі старими правилами, автомобіль повинен був коштувати не менше 375 мінімалок. Його вік – не більше п’яти років. Згідно з новими правилами, автомобіль коштує від 200 мінімалок. Його вік при цьому не повинен перевищувати п’яти років. Відзначимо, що ставка податку фіксована і змінюватися не буде. Вона дорівнює 25 тисячам гривень.

Доведеться заплатити аналогічну суму за квартири, площа яких стартує від 300 квадратних метрів. Під те, що прийнято називати «податком на розкіш» потрапляють і будинки від 500 квадратів.

Більшість українців за Машини платити не будуть, навіть якщо закон приймуть. Під його дії не потрапляють автомобілі старше п’яти років і дешевше 1,2 млн. грн. Податок вирішили підвищити через щорічне зростання розміру мінімалки. Через це все менше людей платили податок на автомобіль.

Джерело:mereza.org

Добавить комментарий