Капібари в Аргентині окупували елітний район. Мешканці хочуть знищити тварин, а екологи кажуть: ті просто прийшли додому

ІНШЕ…

В елітному районі Нордельта, що на північ від столиці Аргентини Буенос-Айреса, місцеві мешканці почали скаржитися на наплив капібар: тварини гидять у садах і руйнують рослинність. Закон при цьому забороняє турбувати капібар.

Про це пише місцеве видання La Nacion.

На капібар мешканці Нордельти почали скаржитися із середини серпня 2021 року. Район розташований на заболоченій території Парани — другої найбільшої в Південній Америці річки після Амазонки.

Умови для розмноження капібар у Нордельті ідеальні: вона розташована неподалік від берега, а ще там немає природних хижаків цих тварин — анаконд, алігаторів та ягуарів. Пік розмноження капібар припадає на жовтень, але турбувати людей вони почали вже зараз.

18 серпня La Nacion першою розповіла про те, якого клопоту капібари завдають мешканцям Нордельти. Один із жителів розповів, що тварини покусали його пса — шнауцера Орео. Інший розповів, що капібари нищать сади й залишають по собі послід.

Також повідомлялося, що тварини переходять дорогу де заманеться, через що вже сталися кілька ДТП. Один мотоцикліст так ледь не наїхав на капібару — але оскільки він їхав на невеликій швидкості, ані тварина, ані людина не зазнали ушкоджень.

Місцеві мешканці категорично негативно ставляться до капібар і навіть пропонують відстрілювати їх. Але законодавство забороняє це робити. Водночас деякі аргентинці в соцмережах виступили на захист капібар — ті, мовляв, просто відвойовують свої землі.

Як пояснив La Nacion еколог Енріке Віале, заболочені території Парани — це споконвічне місце мешкання капібар. А через забудову Нордельти тварини були змушені йти деінде. Віале зараз лобіює закон про заборону забудови заболоченої місцевості.

«Багаті забудовники за підтримки уряду мають руйнувати природу, щоб продати своїм клієнтам омріяне життя серед дикої природи. Адже покупці таких будинків хочуть природу, але без комарів, змій і капібар», — говорить еколог.

Ситуація з капібарами в Нордельті набула такого розголосу, що про неї висловилася міністерка національної безпеки Аргентини Сабіна Фредерік: «Таким чином природа відплачує людям за шкоду, яку ті завдають забудовою нерухомості».

Наразі екологи й урядовці міркують, що робити з капібарами. Поки що вони схиляються до того, що просто перевезти тварин деінде — це не вирішення проблеми. По-перше, тварин багато і вони швидко розмножуються; по-друге, вони самі по собі великі.

Дорослі капібари виростають до метра заввишки й можуть важити до 60 кілограмів. Крім того, тварини живуть групами по 10-20 особин. У Нордельті помітили кілька десятків капібар.

читайте також

Добавить комментарий