Кардіологи визначили продукти, показані при стресі

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Бірмінгемський університет радить після пережитого стресу випити какао або з’їсти трохи гіркого шоколаду. Медики констатують: на тлі сильного стресу навіть у здорових людей різко частішає серцебиття, тимчасово порушується функція кровоносних судин і піднімається тиск. Все це підвищує ризик інфаркту, інсульту або інших серцево-судинних відхилень.

У свою чергу, флаваноли (рослинні сполуки, що дають овочам, фруктам, ягодам яскраве забарвлення) позитивно впливають на роботу ендотелію, що вистилає внутрішню поверхню судин.

Таким чином, дані з’єднання здатні нормалізувати тиск. Флаванолів багато в какао, гіркому шоколаді, зеленому чаї, винограді, червоному вині, ожині, вишні, малині.

Вчені провели експеримент із залученням 30 здорових осіб, яким запропонували випити або напій з високим вмістом флаванолів (какао), або напій зі смаком какао, але з низьким вмістом флаванолів. Через 1,5 години всіх учасників попросили протягом 8 хвилин виконувати складні завдання, що викликали стрес.

Паралельно вчені спостерігали за судинами. У добровольців, які пили какао з високим вмістом флаванолів, функція ендотелію і кровообіг в цілому постраждали внаслідок стресу значно менше, ніж у інших.

Добавить комментарий