Львівські медики лапароскопічно прооперували дитину

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У березні минулого року 3-річна Катерина з мамою прийшла на планове УЗД і лікар запідозрив ваду розвитку правого куполу діафрагми. Про це інформує Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит.

Це вроджена вада, яка проявляється відразу після народження, але дівчинка жила з нею і батьки навіть не підозрювали, що значна частина кишківника дитини знаходиться у правій частині грудної клітки.

“Ця ситуація небезпечна тим, що у будь-який момент могло відбутись защемлення кишківника, а це, в свою чергу, часто приводить до гострої кишкової непрохідності. Тому маленька пацієнтка потребувала невідкладної операції”, – пояснює керівник Центру малоінвазивної хірургії ОХМАТДИТу, кандидат меднаук Андрій Дворакевич.

Медики зробили дитині КТ і діагноз підтвердився.

Виправити ваду цього разу медики вирішили лапароскопічно – за допомогою ендоскопічних інструментів через невеликі проколи на шкірі живота низвели кишківник у черевну порожнину і ушили дефект діафрагми спеціальними внутрішніми швами.

Операція пройшла успішно.

А вже наступного дня після операції дівчинка попросилася на дитячий майданчик біля лікарні, де бавились її однолітки. Дитина вже поїхала додому, за прогнозами лікарів, все у неї буде добре.

Операційна бригада – Андрій Дворакевич, торакальні хірурги Олег Ленів, Роман Ковальський і Олександр Колодій, анестезіолог – Віра Приймакова.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Добавить комментарий