Люксембург відмовився видавати ліцензію німецькому філіалу RT. Так канал хотів обійти законодавство Німеччини

ІНШЕ…

Про це повідомляє AFP.

Управління з питань ЗМІ, телекомунікацій та цифрової політики Люксембургу, яке відповідає за ліцензування медіа в країні, заявило, що «RT auf Deutsch» не належить до їхньої юрисдикції. Тому відомство не уповноважене дозволяти телеканалу супутникове мовлення.

«Оскільки мовник має офіс у Німеччині, а значна частина його працівників надає аудіовізуальні послуги в Німеччині, «RT auf Deutsch» вважається таким, що перебуває під юрисдикцією ФРН», — йдеться в заяві канцелярії прем’єр-міністра Люксембургу Ксав’є Беттеля.

Заявку на супутникове мовлення до регулятора Люксембургу RT подав у червні 2021 року. Пропагандистський мовник хотів обійти обмеження в законодавстві Німеччини, яке забороняє надання ліцензій на супутникове мовлення ЗМІ, якими володіють іноземні держави.

RT вже заявило, що отримало відповідь люксембурзької влади, і його юристи «вивчають листа, щоб вирішити подальші кроки».

Що таке RT?

RT (раніше відоме як Russia Today) створили у 2005 році у Росії. Це телевізійна компанія, орієнтована на закордонну аудиторію. RT фінансує уряд Російської Федерації.

Компанія позиціонує себе як альтернативу таких міжнародних каналів новин, як CNN, BBC, «Голос Америки» або Euronews.

Однак компанію неодноразово звинувачували в порушенні стандартів журналістики та трансляції російської пропаганди.

Приміром, у 2015 році в одній із програм Russia Today заявили, що BBC начебто «інсценувала» атаку сирійських державних військ із застосуванням хімічної зброї проти цивільного населення в Сирії, щоб зняти репортаж.

А у випуску програми під назвою «Геноцид на сході України» журналісти каналу запевняли, що українська влада нібито навмисно обстрілює цивільне населення Донбасу, вбиває та катує журналістів і здійснює інші діяння, включаючи розп’яття немовлят.

У 2020 році Литва та Латвія заборонили ретрансляцію кількох каналів RT на своїй території. Перед тим Європейський Союз увів санкції проти пропагандиста Дмитра Кисельова, керівника інформаційного агентства «Россия сегодня». Воно не пов’язано з RT, але ЄС вважає, що Кисельов фактично контролює канал.

Добавить комментарий