Ляшко повідомив, коли в Україну привезуть вакцину Moderna для першої дози

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

В Україну ввезуть нову партію вакцини проти коронавірусу Spikevax компанії Moderna, коли в країні використають усі флакони цього препарату, які вже є в наявності. Після цього імунізація Spikevax як першої дози відновиться.

Вакцина від компанії Moderna
Про це в коментарі журналістам у суботу, 28 серпня, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Його цитує “Інтерфакс-Україна”. Нагадаємо, що ще 26 серпня в регіонах залишилася тільки “зарезервована” вакцина Spikevax – тобто для другого щеплення.

Як розповів глава МОЗ, в Україну потрапило 2,2 млн вакцини від Moderna і її використання було “чітко розподілено”.

“Завезена вакцина зараз використовується для другої дози. Не просіть її зараз для першої – цю використовуємо та привеземо ще на першу дозу”, – сказав Ляшко.

Він також прокоментував перспективи отримання Україною нової схваленої вакцини Janssen американської компанії Johnson&Johnson. Поки що поставок немає, сказав міністр, “але, можливо, і будуть”.

Препарат до країни поки що не замовляли, оскільки вистачає вакцин від інших виробників.

“Зараз в Україні різних вакцин більш як 11 млн доз, поставки збільшуються. Завозити ще один вакцинний продукт уже, напевно, буде недоречно. Хоча ми працюємо над цим і, можливо, завеземо”, – пояснив Ляшко.

Він додав: якби в літній період в Україні використовувалася однодозова вакцина Janssen, то країна досягла б рівня у 5 млн повністю імунізованих громадян.

“Коли ми говорили, що до кінця літа буде 5 млн повністю вакцинованих осіб, ми розуміли: якщо б була не Moderna з 2,2 млн доз, а Janssen, то було би 5 млн повністю вакцинованих людей”, – запевняє він.

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров’я заявили, що велика кількість вихідних днів стала причиною того, що в Україні не встигли зробити 10 млн щеплень за літо.

Шукайте деталі в групі
FacebookДжерело

Добавить комментарий