Ляшко хоче оптимізувати щеплення під час святкувань до Дня Незалежності, а не зупиняти їх повністю. Київ вже «на паузі»

ІНШЕ…

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Зокрема міністр зауважив, що зараз в Україні поширюється штам коронавірусу «Дельта», який є заразнішим за інші штами.

«Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби в разі інфікування цим штамом набагато вища, якщо ви не вакциновані. Доступ до вакцин має бути безперервним та зручним. На свята мобільні бригади мають працювати там, де це зручно для людей — як зараз вони працюють в аеропортах та доводять свою ефективність», — сказав Ляшко.

Він зазначив, що зараз інфраструктура вакцинації налічує понад 3 тисячі пунктів щеплення, майже 400 центрів масової вакцинації та тисячу мобільних бригад. У МОЗ вказують, що за тиждень до свят слід визначити, які опції їхньої роботи доречні протягом святкування 30 річниці незалежності України.

«Мета цієї роботи — дати максимально зручно зустрітися вакцині та пацієнту. Пунктам із низьким потоком, можливо, дійсно, слід узяти паузу, аби подумати, як його збільшити, але центри масової вакцинації, особливо в ТРЦ та інших логістично привабливих місцях, мають працювати», — каже міністр.

У МОЗ також зазначили, що у деяких регіонах вже успішно практикують виїзд мобільних бригад на площі та проведення вакцинації просто неба, тож під час свят це можна організувати у центрах міст. Однак варто не забувати про карантинні правила: носити маски та зберігати дистанцію.

Київ «на паузі»

Раніше у Київській міській держадміністрації заявили, що у столиці призупиняють вакцинацію проти коронавірусу 23 і 24 серпня (понеділок і вівторок) через святкування 30-річчя незалежності України.

Зокрема, цими днями у Києві не працюватиме Центр масової вакцинації в Міжнародному виставковому центрі та пункти щеплення в медичних закладах.

Тим, хто має отримати другу дозу вакцини, пропонують записуватися на щеплення 21-22 серпня або з 25 серпня.

Добавить комментарий