Марсохід NASA провалив першу спробу зібрати ґрунт Червоної планети. Він розсипав зразки, але у цьому нема його провини

ІНШЕ…

Марсохід NASA Perseverance («Наполегливість») успішно пробурив поверхню планети, щоб зібрати зразки ґрунту. Але зображення з камери показало, що пробірки для зразків пусті. Кілька днів науковці думали, що могло статися. Врешті вони з’ясували, що річ у самому ґрунті: він виявився неміцним, тож просто розпорошився.

Про це розповіли у NASA.

Перший збір Perseverance ґрунту Марсу виявився для науковців справжніми емоційними американськими гірками. Після того, як апарат відправили для збору зразків, 6 серпня о 2 ночі понад 90 науковців та вчених, які роками готувалися до цього моменту, зібралися онлайн та очікували на результати.

Дані, які отримали вчені, підтверджували, що марсохід успішно пробурив 7 сантиметрів породи, а зображення показували власне дірку у ґрунті. З полегшенням науковці пішли перепочити ㅡ наступний набір даних мав надійти лише за 6 годин.

Отвір, зроблений марсоходом NASA Perseverance під час його першої спроби збору зразків

Фото:

NASA/JPL-Caltech

Вранці дані інженерної телеметрії та зображення камери показали, що пробірки зі зразками запечатані та переміщені для зберігання ㅡ це майже успіх. Але коли науковці отримали дані про вимірювання об’єму зразків та їх зображення, виявилося, що пробірки порожні.

«На усвідомлення цього потрібно було декілька хвилин, але команда швидко перейшла в режим розслідування. Це те, що ми робимо. Це основа науки і техніки», ㅡ кажуть у NASA.

Два дні науковці думали над тим, що сталося. Після аналізу даних, вони дійшли висновку, що річ у самому ґрунті. Схоже, що порода просто була недостатньо міцною та розсипалась у порох.

Зображення свердловини, яку зробив Марсохід NASA Perseverance

Фото:

NASA/JPL-Caltech/MSSS

Та попри цю невдачу, дослідники продовжують роботу. У NASA зазначили, що апаратура працювала як треба, тож тепер зразки спробують зібрати в іншому місці.

«Конкретний результат ніколи не гарантується, незалежно від того, скільки ви готуєтесь. Попри цей результат, наука та техніка прогресують», ㅡ кажуть там.

Марсохід направляється до наступного запланованого місця відбору зразків у найдальшу точку наукової кампанії ㅡ у район Південного Сейта, який раніше дослідив гелікоптер NASA Ingenuity. Очікується, що там будуть осадові породи, які легше зібрати.

читайте також

Марсохід NASA під назвою «Наполегливість» 18 лютого успішно приземлився на поверхню планети. Це вже п’ятий успішно запущений марсохід США — він продовжить геологічні дослідження своїх попередників.

Подорож «Наполегливості» до Червоної планети тривала понад 6 місяців. Автоматичну міжпланетну станцію «Марс-2020», сам марсохід та безпілотний вертоліт запустили з пускового майданчика на мисі Канаверал у Флориді ще 30 липня 2020 року.

На поверхні Марса апарат досліджуватиме ландшафт планети, оцінюватиме його природні ресурси та ризики для наступних місій. Ця програма триватиме два роки, хоча науковці сподіваються продовжити її термін.

Окрім того, під час роботи на поверхні «Наполегливість» також збере зразки ґрунту, щоб доставити його на Землю. Науковці сподіваються з допомогою цього підтвердити чи спростувати наявність життя на планеті.

читайте також

Добавить комментарий