Марсохід NASA Perseverance, схоже, таки зміг зібрати ґрунт Червоної планети. Минулого разу він розсипав зразки

ІНШЕ…

Про це повідомили у NASA.

Дані, отримані від марсохода 1 вересня, свідчать про те, що у пробірці має бути неушкоджений зразок. Додаткові зображення телеметрії, зроблені після збору зразків, не повністю переконали науковців. На цих зображеннях було погане освітлення і не було видно внутрішньої частини пробірки.

Перед тим як продовжити обробку зразків вчені чекають на ще один раунд зображень кращої якості. Після минулої невдалої спроби зібрати ґрунт та емоційних американських гірок, які пережили науковці, вони вирішили про всяк випадок включити додатковий етап перевірки. Проте вже зараз вчені переконані, що зразок перебуває у пробірці, оскільки це показав набір зображень із Mastcam-Z.

Марсохід Perseverance використовує ротаційно-ударний дриль та порожнисту свердловину на кінці своєї роботизованої руки довжиною у 2 метри для забору зразків, трохи товщих за олівець. Усередині долота під час свердління перебуває пробірка для зразків. Цього разу марсохід пробував добути зразки з невеличкої скелі.

Зробивши знімки, марсохід струсив зайвий ґрунт з країв пробірки, провібрувавши кілька разів свердлом. Очікується, що нові зображення марсохід має зробити 3 вересня після заходу сонця, а надійдуть вони на Землю вранці 4 вересня.

Якщо ж після цього вчені будуть непевні щодо результатів, у команди є в запасі ще кілька варіантів перевірки. Зокрема, використання датчика об’єму, який розташований усередині шасі ровера.

Що передувало?

Перший збір Perseverance ґрунту Марсу виявився невдалим. Після того, як апарат відправили для збору зразків, 6 серпня о 2 ночі понад 90 науковців та вчених зібралися онлайн та очікували на результати.

Дані, які отримали вчені, підтверджували, що марсохід успішно пробурив 7 сантиметрів породи, а зображення показували власне дірку у ґрунті. З полегшенням науковці пішли перепочити, адже наступний набір даних мав надійти лише за 6 годин. Але коли науковці отримали дані про вимірювання об’єму зразків та їх зображення, виявилося, що пробірки порожні.

Два дні науковці думали над тим, що сталося. Після аналізу даних, вони дійшли висновку, що річ у самому ґрунті. Схоже, що порода просто була недостатньо міцною та розсипалась у порох.

Після цього марсохід відправили у район, де, як зазначалося, мали бути породи, які легше зібрати.

Нагадаємо, марсохід NASA під назвою «Наполегливість» 18 лютого успішно приземлився на поверхню планети. Це вже п’ятий успішно запущений марсохід США — він продовжить геологічні дослідження своїх попередників.

Подорож «Наполегливості» до Червоної планети тривала понад 6 місяців. Автоматичну міжпланетну станцію «Марс-2020», сам марсохід та безпілотний вертоліт запустили з пускового майданчика на мисі Канаверал у Флориді ще 30 липня 2020 року.

На поверхні Марса апарат досліджуватиме ландшафт планети, оцінюватиме його природні ресурси та ризики для наступних місій. Ця програма триватиме два роки, хоча науковці сподіваються продовжити її термін.

Окрім того, під час роботи на поверхні «Наполегливість» також збере зразки ґрунту, щоб доставити його на Землю. Науковці сподіваються з допомогою цього підтвердити чи спростувати наявність життя на планеті.

Добавить комментарий