МЗС закликає українців негайно покинути Афганістан: їх там нині не більше як 100, але по допомогу поки не звертались

ІНШЕ…

Про таке у МЗС повідомили 12 серпня.

Так рекомендації дали до стабілізації безпекової ситуації.

На брифінгу 13 серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що в Афганістані наразі перебуває від 50 до 100 громадян України і поки що вони не зверталися з проханням допомогти їм покинути країну.

«Захист українських громадян за кордоном є пріоритетом… Ми вже почали відпрацьовувати шляхи евакуації з Афганістану, якщо надійдуть такі звернення», — каже Кулеба.

У разі загрози життю або здоров’ю, виникнення інших обставин дипломати просять невідкладно звертатися до посольства України в Республіці Таджикистан, до зони відповідальності якого належить Афганістан. Телефон «гарячої лінії» посольства: +992 900006520, електронна адреса: [email protected]. Цілодобова «гаряча лінія» МЗС України: +38 044 238-16-57, електронна адреса: [email protected].

Що відбувається в Афганістані?

Напередодні угруповання «Талібан» заявило про захоплення міст Кандагар і Герат — другого і третього найбільших населених пунктів Афганістану. З початком виведення військ США з країни бойовики активізували свій наступ проти офіційної влади в Кабулі.

Менш ніж за тиждень «Талібану» вдалося завоювати 10 адміністративних центрів провінцій — їх у країні налічується 34. Одним із останніх під контроль бойовиків перейшло важливе стратегічне місто Газні, розташоване на шляху траси від міста Кандагар до столиці Кабула.

За оцінками джерел Євросоюзу, зараз «Талібан» контролює десь 65% території Афганістану (самі таліби говорили про 85%).

Детальніше про ситуацію в Афганістані та те, чому американські військові залишили країну, читайте тут.

Добавить комментарий