МОЗ планує розірвати контракт з Індією на постачання вакцин проти COVID-19 — Ляшко

ІНШЕ…

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на зустрічі з журналістами, пише «Укрінформ».

«Питання в тому, що Serum Institute of India не виконав повністю жодних своїх контрактних зобов’язань… Ухвалюється політичне рішення, і я буду розривати контракт з Serum Institute of India і по півтори тисячах Covishield, і по 10 мільйонах Novavax», — розповів Ляшко.

За його словами, вакцина Novavax не зареєстрована у жодній країні світу, її також не визнала Всесвітня організація охорони здоров’я.

«Поки що на Novavax не можна видати сертифікат про вакцинацію. Навіть, якщо його привезуть, то дуже мало людей захоче ним вакцинуватися», — пояснив міністр.

Як цитує слова Ляшка «Суспільне», Україна надала індійському заводу передоплату на вакцини, однак той не виконав своїх обов’язків за контрактами. Зокрема, в Україну мали прибути 10 мільйонів доз препарату Novavax та 1,5 мільйона доз CoviShield, однак українська сторона отримала тільки 500 тисяч доз.

Очільник МОЗ нагадав, що представники Serum Institute of India на зустрічах з керівництвом відомства та президентом у Києві пояснили, що не можуть виконати контракті зобов’язання через спалах коронавірусу в самій Індії та потребу у вакцинах.

Добавить комментарий