МОН не відкидає дистанційного формату навчання з вересня. Хоча раніше обіцяло, що діти точно підуть до шкіл

ІНШЕ…

Про це міністр освіти Сергій Шкарлет заявив в інтерв’ю «Главкому».

Перший сценарій початку навчального року передбачає, що вся Україна перебуватиме в «зеленій» зоні карантину. Тоді всі заклади освіти, як Шкарлет раніше й говорив, працюватимуть у звичайному режимі, але й тоді в разі спалахів захворювання деякі школи за рішенням педрад можуть організувати дистанційне навчання.

Другий сценарій — песимістичний: вся Україна опиняється в «червоній» зоні карантину. Тоді МОН планує дозволити піти в школи лише учням 1-4 класів і вихованцям інклюзивно-ресурсних центрів. Але при цьому 80% викладачів у таких школах мають бути вакциновані проти коронавірусу. Решта ж закладів навчатимуться дистанційно.

Третій сценарій — на випадок, якщо більшість регіонів в Україні будуть у «помаранчевій» та «жовтій» зонах. Тоді за рішенням педрад або місцевих комісій з ТЕБ і НС школи можуть переводити у змішаний або дистанційний формат навчання. Але якщо принаймні 80% викладачів вакциновані проти COVID-19, школа може працювати у звичайному режимі.

Шкарлет додав, що МОН розглядає поєднання цих сценаріїв і розраховує, що принаймні перші два місяці осені навчання все ж відбуватиметься як зазвичай. «Хіба що штам «Дельта», який зараз поширюється, може вплинути на ситуацію», — додав міністр.

З 24 лютого в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації. Наразі всі регіони «зелені», хоча деякі з них не відповідають показникам цієї зони.

Уряд продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації до 1 жовтня. А з 5 серпня в Україні діють оновлені правила в’їзду: повертається ПЛР-тестування для невакцинованих українців та іноземців. Детальніше читайте тут.

Раніше зокрема міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, головний санлікар Ігор Кузін і секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов говорили про ймовірне запровадження локдауну в Україні. Вони пов’язували ці заходи з поширенням штаму «Дельта», який, за даними ВООЗ, наявний уже в щонайменше 142 країнах і територіях світу.

За даними британського Управління громадського здоров’я, штам коронавірусу «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам , у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації. В Україні цей штам зафіксували вже у понад 150 людей.

Добавить комментарий