Місцеві вибори поблизу лінії фронту на Донбасі неможливо провести 28 березня — через відсутність гарантії безпеки

ІНШЕ…

Про це повідомив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай та пресслужба ЦВК.

За словами Гайдая, на нараді у Донецькій області представники СБУ, Нацполіції та виконувач обов’язків командувача Операції об’єднаних сил надали довідки про те, що неможливо на 100% гарантувати безпеку на виборах. Очільник Луганщина запевняє, що влада готова провести вибори одразу, як ситуація стабілізується.

«Якщо я декілька місяців поспіль отримував довідки з нулями, то зараз у нас є загиблі, поранені, почастішали обстріли. СБУ кілька днів тому знайшла ще один схрон, в якому зокрема були гранатомети й тротилові шашки», — розповідає Гайдай.

У ЦВК також зазначили, що, згідно з висновками СБУ та командування ООС, попри «всеосяжне перемир’я» з 27 липня фіксуються обстріли зі сторони бойовиків. Тому в комісії заявили, що у зв’язку з війною на Донбасі на окремих територіях Луганської та Донецької областей неможливо забезпечити належну безпеку громадян та уникнути терористичної загрози під час місцевих виборів 28 березня.

Це рішення стосується 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та 8 Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

ЦВК буде кожні пів року надсилати до Донецької та Луганської областей запити про можливості проведення виборів. Як тільки командування ООС та СБУ повідомляють, що громадам біля лінії фронту можна гарантувати безпеки — там проведуть вибори.

Добавить комментарий