Місце останньої надії, де краще не опинятися: з аеропорту Кабула евакуювали українців (ВІДЕО)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Україна евакуювала з Афганістану 79 людей. Серед них українці і громадяни інших країн. МЗС України продовжує збирати інформацію про тих, хто потребує евакуації із захопленої талібами країни. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України, Дмитро Кулеба.

“Після весни-літа 2020, коли ми повертали до України десятки тисяч громадян в умовах пандемії з усього світу, після нещодавньої евакуації з Сектору Газа через Єгипет я вважав, що мене вже жодною евакуацією не здивуєш.

Але тут трапився Афганістан. Дякую усім працівникам МЗС, які займалися евакуаційним рейсом з Кабула всю неділю і безсонну ніч на понеділок. Також подяка усім причетним органам влади – Прикордонники, ДСНС, МОЗ, Мінкульт, ОПУ – за взаємодію в Борисполі сьогодні вночі.” – повідомив Кулеба.

Він зазначив, що 79 громадян України, Афганістану, Білорусі, Нідерландів, Хорватії, Таджикистану вирвалися з небезпеки і хаосу українським літаком.

“Серед них є і зовсім малі діти. Хтось повернувся додому, хтось до родичів, хтось продовжить подорож далі, хтось буде змушений розпочинати нове життя з нуля. Аеропорт Кабула зараз – це місце, в якому краще не опинятися, і яке водночас є місцем останньої надії для тисяч людей. Ми продовжуємо збирати інфо про громадян, які потребують евакуації.” – додав він.

Додамо, що Після захоплення влади в Афганістані екстремістами руху “Талібан”, в аеропорту столиці країни — Кабула розпочався хаос та паніка. Тисячі афганців хочуть вилетіти з країни попри відсутність необхідної кількості літаків.

Як повідомляє BBC, американські військові неодноразово здійснювали попереджувальні постріли у повітря в аеропорту Кабула, позаяк тисячі афганців заполонили злітну смугу летовища, у намаганнях залишити країну.

На низці відео видно, як тисячі людей бігають на злітно-посадковій смузі аеропорту і намагаються сісти на літаки.

Добавить комментарий