Місяць потому! Чаус: чи чути щось про нього. Вся правда розкрилась – тікати нікуди!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Історія з викраденим екс-суддею Микола Чаус відновилась, коли чоловіка знайшли в одному з сіл Вінницької області. Ось вже п’ять років минуло з моменту, після пред’явлення підозр у хабарництві, після чого Чаус дивним та доволі загадковим чином опинився в Молдові. Навесні цього року невідомі викрали його з Молдови і повернули на батьківщину.

РБК-Україна зібрало все, що відомо про справу Чауса через місяць після його появи. В ексклюзивному матеріалі видання можна прослідкувати всю хронологію. Далі пряма мова.

Підозру в хабарі Чаусу пред’явили п’ять років тому – в серпні 2016 року. НАБУ тоді зробило зяву, що “служитель Феміди” вимагав від людини  хабар у розмірі 150 тисяч доларів за винесення необхідного рішення у кримінальній справі.

За чинним на той момент законодавством затримати підозрюваного правоохоронці не мали права. Для цього необхідно було отримати згоду Верховної Ради. Такий дозвіл парламент дав тільки 6 вересня 2016 року, за три тижні до цього Чаус вже покинув територію України і був оголошений в розшук.

Через деякий час в офіційних джерелах з’явились дані про те, що Чаус забажав від сусідньої держави притулку. Але не довго  тривав його споуій – в скорому часу на нього чекала екстрадиція до України.

Проте в квітні поточного року група невідомих викрала екс-суддю в центрі Кишинева. За даними ЗМІ, Чауса вивезли на територію України, а до самого факту викрадення можуть бути причетні співробітники Головного управління розвідки Міноборони.

Більше чотирьох місяців про місцезнаходження Чауса не було відомо. Поки вдень 30 липня не з’явилася інформація, що колишній “служитель Феміди” знайшовся в селі Мазурівка Вінницької області. Цей населений пункт розташований недалеко від кордону з Молдовою. Голодний і напівголий – в одних шортах – Микола Чаус прийшов в сільраду і попросив допомоги.

Місцева поліція з’ясувала, що вказаний громадянин досі перебуває в розшуку Національного антикорупційного бюро. Але, отримавши цю інформацію, детективи НАБУ так і не змогли затримати свого “підопічного”. Їх випередив спецназ Служби безпеки України.

Спецслужба доставила екс-суддю до Києва, проігнорувавши вимоги Антикорупційного бюро передати їм підозрюваного. НАБУ оприлюднило відео погоні за автомобілями СБУ вулицями Києва. На думку антикорупціонерів, співробітники спецслужби діяли незаконно і з перевищенням повноважень.

Пізніше Служба безпеки виступила із заявою, зазначивши, що не викрадала Чауса, а надала йому захист як потерпілому у кримінальній справі.

Проте 3 серпня детективи НАБУ отримали доступ до екс-судді, виявивши його в відомчій лікарні “Феофанія” в Києві. Чаусу вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Але Вищий антикорупційний суд 4 серпня відмовився помістити підозрюваного в СІЗО і відправив його під цілодобовий домашній арешт. Екс-суддя також зобов’язаний носити електронний браслет стеження. Ці обмеження діють до 15 жовтня.

За місяць ситуація щодо обставин як першого, так і другого викрадення Чауса не прояснилася. Правоохоронні органи не надають офіційну інформацію по даній справі, а засідання судів проходять в закритому режимі.

Добавить комментарий