Науковці випадково відкрили новий острів, який виявився найпівнічнішим у світі

ІНШЕ…

Про це повідомляє пресслужба Копенгагенського університету, а також розповідає BBC.

Шість данських і швейцарських науковців на гелікоптері полетіли на острів Оодаак, який відкрили у 1978 році. Команда хотіла знайти там нові організми, які адаптувалися до життя за дуже екстремальних умов.

Один із данських дослідників Мортен Раш розповів, що у північній частині світу карти не дуже точні. Тож коли вчені нібито досягнули позиції острова Оодаак, спершу сушу не побачили.

«Ми почали шукати острів. Через декілька бентежних хвилин ми приземлилися на дивну купу бруду, де немає рослин, а лише відкладення гравію, а навколо — лід. Не дуже дружнє місце», — розповів науковець.

Дослідники були впевнені, що приземлилися на острові Оодаак, а про те, що це нова територія — дізналися пізніше. Раш опублікував у соцмережах фото та координати розташування, тоді йому написали так звані .

Вони зазначили, що координати не стосуються досі відомого найпівнічнішого острова. Пізніше вчені перевірили місце розташування і зрозуміли, що відвідали інший острів, що на 780 метрів північніше від Ооодааку.

«Ми були схожі на дослідників із минулого, які думали, що приземлилися в одному місці, а насправді знайшли інше», — розповіла Reuters Крістіан Лейстер, підприємиця зі Швейцарії, яка фінансувала експедицію

Нововідкритий острів має розмір приблизно 60 на 30 метрів, його висота над рівнем моря приблизно 3-4 метри. Поки територія не має назви, але вчені пропонуватимуть назвати його Qeqertaq Avannarleq — у перекладі означає «найпівнічніший острів».

Добавить комментарий