На вечір! Ляшко не чекав, лікар жорстко розкритикував. Українці завмерли: недоцільно, ” потрібен ще рік”

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Допоки нема точних даних щодо терміну дії антитіл після вакцинації від коронавірусу – введення в Україні свідоцтв про імунізацію недоцільне.

Про це OBOZREVATEL сказав колишній головний імунолог Києва Олег Назар, коментуючи ймовірність введення таких документів, що мало би спростити процедуру перетину кордонів інших держав.

“Коронавірус з’явився рік тому, а вакцинація почалась лише місяць тому. Це означає, що люди досі мало що знають як про сам вірус, так і про час дії антитіл після вакцинації. Для цього потрібен ще рік часу. Ну, напишуть у тій довідці, що провакцинований, як у дитячій карточці, і все. А що і до чого – невідомо”, – запевнив імунолог.

12 січня головний санітарний лікар Віктор Ляшко на пресбрифінгу заявив, що уряд розглядає варіант введення свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу для спрощеної процедури перетину кордонів. Однак остаточне рішення буде ухвалено лише після того, як стане відомо, чи зупиняє вакцинація поширення інфекції. Також чиновник наголосив, що це свідоцтво не має нічого спільного із введенням так званого “імунного паспорта”.

Останні начебто збиралися видавати тим, хто вже перехворів на коронавірус. Але ідею розкритикували як у Всесвітній організації охорони здоров’я, так і уряди провідних країн. Мовляв, перше інфікування COVID-19 не є панацеєю від повторного зараження, а по-друге, введення імунного паспорта порушуватиме право людей на вільне пересування.


Зокрема, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у недавньому інтерв’ю OBOZREVATEL запевнив, що тема додаткових паспортів у контексті пандемії коронавірусу – поки що теоретична дискусія, значною мірою керована у публічному просторі нормальними для такого періоду масовими емоціями.

“Переконаний, буде знайдено необтяжливі цивілізовані рішення для гарантування безпеки здоров’я громадян під час подорожей. Торік у різних урядах було багато паніки та істерики, що робити, куди бігти і як із цим усім боротися. Щойно емоції вщухнуть, думаю, буде знайдено цивілізовані рішення. Довідки з негативними результатами тестів уже минулого року вимагали на в’їзді до низки країн”, – нагадав він.

Нагадаємо, старт вакцинації від коронавірусу в Україні заплановано на кінець лютого – початок березня. У полі зору МОЗ є чотири препарати, але поки що жоден із них офіційно не отримано.

Тим часом у всьому світі за місяць вакцинальної кампанії щеплення отримало 32 млн осіб. В Ізраїлі проімунізовано вже кожного п’ятого жителя.

ДжерелоДобавить комментарий