На літній Олімпіаді-2024 в Парижі не буде карате. На змаганнях у Токіо українці здобули в ньому дві медалі

ІНШЕ…

Це випливає із затвердженого переліку видів спорту на Олімпіаді-2024. Натомість на Іграх-2024 в Парижі будуть представлені брейкданс та серфінг.

Про рішення виключити карате було відомо й раніше. Цей вид рукопашного бою є популярним у Японії, тож його представленням на Іграх у Токіо професійні асоціації хотіли забезпечити його олімпійський статус і надалі.

Але у Франції популярність карате не така висока, на відміну від брейкдансу, яким захоплюється тамтешня молодь — тому організатори літньої Олімпіади-2024 ухвалили рішення виключити карате й погодили його з Міжнародним олімпійським комітетом.

Карате хотіли включити до олімпійської програми ще з 1970-х років. У 2015 році таку пропозицію вніс Національний олімпійський комітет Японії. Її спершу відхилили, а потім — схвалили.

Окрім карате, на Іграх у Токіо серед нових видів спорту були представлені бейсбол і софтбол (раніше вже були представлені на Олімпіаді), спортивне скелелазіння та скейтбординг. Усі вони, окрім бейсболу й софтболу, будуть і на Іграх-2024.

У межах карате розігрувалися вісім комплектів нагород (по чотири в чоловічих і жіночих змаганнях). Українські спортсмени вибороли в Токіо дві медалі: Анжеліка Терлюга — «срібло», а Станіслав Горуна — «бронзу».

Добавить комментарий